Wykładowcy

  • Agnieszka Baran-Iwaszko (Capgemini)

    Od ponad 10 lat pracuje w obszarze raportowania i analizy danych (danych marketingowych, CRM etc.). Pracowała w Roche jako Senior Developer przy projektowaniu i wykonaniu raportów w projektach BI, a obecne rozwija się jako Senior Consultant w Capgemini. W wolnym czasie wspina się i pływa.

  • Ilia Gilmijarow (Capgemini)

    Z coraz większymi zbiorami danych pracuje od 2011. Zawodowo zajmuje się tworzeniem rozwiązań chmurowych przetwarzania danych. Wcześniej rozwijał też rozwiązania BI w sektorze finansowym oraz tworzył kostki OLAP na bazie danych z systemu ERP.

  • Tomasz Górecki (UAM)

    Tomasz Górecki jest długoletnim pracownikiem naukowym i dydaktycznym Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. Prowadzi zajęcia oraz badania naukowe w obszarze analizy danych, systemów uczących oraz analizy szeregów czasowych. Metody statystyczne wykorzystuje we współpracy z biologami, chemikami, ekonomistami oraz inżynierami. Jest autorem przeszło 50 prac naukowych i 3 opracowań książkowych. W badaniach wykorzystuje głównie technologie związane z językiem R.

  • Krzysztof Jędrzejewski (Pearson)

    Od 2010 roku absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej. Obecnie doktorant na Wydziale Informatyki PP prowadzący badania z zakresu przetwarzania języka naturalnego (NLP). Zatrudniony jako Data Analytics Manager w Pearson IOKI. Zarówno w pracy naukowej, jak i zawodowej, łączy umiejętności programistyczne z wiedzą analityczną oraz odrobiną zdrowego rozsądku.

  • Anna Kaluba (Roche)

    Absolwentka matematyki, specjalizacja: matematyczne metody informatyki. Anna ma 20 letnie doświadczenie w obszarze analizy danych, w tym ostatnie lata jako senior data scientist w Roche. Początkowo związana była z analizą i wizualizacją danych ankietowych oraz raportowaniem danych sprzedażowych. Obecnie zaangażowała się w projekty dotyczące analizy i modelowania szeregów czasowych. R-developerka z (wciąż rosnącym :)) doświadczeniem w Pythonie.

  • Arkadiusz Kasprzak (GFT)

    10+ lat doświadczenia w pracy z technologiami związanymi z przetwarzaniem i analizą danych w różnych rolach (technologicznych, menadżerskich oraz biznesowych). Jako Head of Data Poland odpowiedzialny za strategię rozwoju firmy oraz specjalistów w obszarach nowoczesnych technologii przetwarzania danych. Aktualnie w roli Tech Advisor w GFT Poland odpowiedzialny za rozwój technologiczny organizacji. Współtwórca społeczności GDG Cloud Poznań oraz autor bloga (https://oceandanych.pl).

  • Jakub Kasprzak (GFT)

    Jakub Kasprzak jest inżynierem, analitykiem, specjalizującym się w technologiach baz danych opartych o produkty Microsoft SQL Server. Posiada doświadczenie dydaktyczne, prowadzi autoryzowane kursy Microsoft, a także szkolenia autorskie dotyczące baz danych. Przez ponad 10 lat swojej pracy zawodowej zajmował się projektowaniem i optymalizacją sieci transportowej dla największych operatorów sieci mobilnych w Polsce (T-Mobile PL, Polkomtel). Obecnie pracuje na stanowisku SQL Technical Leader w GFT Technologies w Poznaniu tworząc rozwiązania hurtowni danych dla globalnych instytucji finansowych.

  • Adam Maciaszek (deepsense.ai)

    Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W swoim doświadczeniu zawodowym zajmował się przetwarzaniem dużych zbiorów danych z wykorzystaniem technologii Big Data ze środowiska Hadoop. Brał udział w wielu projektach z wykorzystaniem Przetwarzania Języka Naturalnego (NLP) i Uczenia Maszynowego. Obecnie bierze udział w projekcie StethoMe, tworząc inteligentny stetoskop. Jako członek zespołu Machine Learning jest współodpowiedzialny za zaawansowane algorytmy do klasyfikacji dźwięku pochodzącego z płuc.

  • Jakub Pokrywka (UAM)

    Jakub pracuje jako Machine Learning Researcher w Centrum Sztucznej Inteligencji UAM.

  • Tomasz Siejkowski (Allegro)

    Od prawie 20 lat pracuje z danymi. Przeszedł ścieżkę od baz danych, po produkty programowo/sprzętowe, lokalne klastry Hadoopa oraz rozwiązania chmurowe. W wolnym czasie realizuje pasje z związane z motoryzacją i sportem.

  • Marcin Siudziński (freelancer, Credit Suisse)

    Prowadzi działalność w zakresie konsultingu usług IT, specjalizując się w zagadnieniach przetwarzania i składowania danych, procesów ETL i technologii Big Data. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie wdrażania i wykorzystania systemów IT zarówno w zakresie systemów zapewniających operacyjną ciągłość działania przedsiębiorstw, monitoringu usług, jak analizy i przetwarzania danych. Z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu sam może się wciąż rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

  • Anna Stachowiak (UAM)

    Anna Stachowiak jest wieloletnim i doświadczonym pracownikiem naukowym i dydaktycznym Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. Prowadzi zajęcia oraz badania w obszarze baz danych, hurtowni danych, analizy danych, przetwarzania informacji nieprecyzyjnej i niepełnej. Jest także członkiem zespołu tworzącego system do wspomagania diagnostyki nowotworowej.

  • Marek Wisła (UAM)

    Marek Wisła oprócz pracy naukowej i dydaktycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM posiada 20 letnie doświadczenie pracy w międzynarodowej korporacji IT w obszarze ERP na stanowiskach R&D i application designer. Odpowiedzialny za projektowanie, produkcję i wdrażanie systemów klienckich opartych na bazach relacyjnych, m.in. w zakresie optymalizacji procesów związanych z raportowaniem w złożonych bazach relacyjnych, elektronicznej wymiany danych, automatyzacji procesów logistycznych.

  • Jakub Zakrzewski (TomTom Polska Sp. z. o.o.)

    Jakub Zakrzewski posiada wieloletnie doświadczenie jako manager IT, odpowiedzialny za kompleksowe świadczenie usług informatycznych w dużych spółkach. ​Od kilku lat zajmuje się tematyką związaną z Data Science i Big Data. Kierował działem Big Data w spółce Neptis S.A, a obecnie pracuje jako manager w firmie TomTom Polska.​

Współpracowali z nami

  • Tomasz Dwojak (UAM)

    Tomasz Dwojak jest doktorantem na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. W swojej pracy naukowej i zawodowej zajmuje się przetwarzaniem języka naturalnego, w szczególności tłumaczeniem maszynowym. Doświadczenie zawodowe zbierał m.in. w Alcatel Lucent Polska i Samsung R&D Polska.

  • Marek Grzenkowicz (Roche)

    Marek Grzenkowicz jest programistą z ponad 10-letnim doświadczeniem. W tym czasie korzystał z wielu technologii – VB6, VB.NET, C#, SQL Server, Informatica PowerCenter, Hadoop; obecnie zajmuje się głównie integracją danych, Business Intelligence i Big Data. Od 2011 pracuje w firmie Roche, gdzie zatrudniony jest na stanowisku IT Expert i w ramach projektu StraDa bierze udział w budowaniu hurtowni danych na platformie Hadoop, która gromadzi i umożliwia analizę danych z medycznych urządzeń diagnostycznych.

  • Jarosław Jackowiak (IBM)

    Jarosław Jackowiak odpowiada za współpracę IBM Polska z Uczelniami w ramach programu Inicjatywy Akademickiej IBM, oraz za długofalowe wsparcie społeczności developerskich w Polsce. Pracuje w korporacji od roku 2000. Wcześniej pełnił rolę architekta rozwiązań opartych na technologiach IBM software, a przedtem był odpowiedzialny za techniczne wsparcie sprzedaży marki WebSphere. Posiada certyfikaty IBM między innymi z zakresu projektowania i doradztwa w zakresie architektury systemów informatycznych, SOA, oraz inne, takie jak: ITIL V3 i TOGAF 9.

  • Łukasz Limanowski (Roche)

    Absolwent Wydziału Fizyki UAM z ponad 17 letnim doświadczeniem w obszarze integracji danych (m.in. Talend, Informatica PowerCenter, AbInitio, SSIS, Oracle, MS SQL Server, Teradata, Tableau, Spotfire). Specjalizuje się w hurtowniach danych i ETL, poza tym interesuje się metodologią Agile. Obecnie odpowiada za rozwój platformy do integracji danych w Roche w oparciu o Talend Data Fabric.

  • Marek Nawrocki (UAM)

    Marek Nawrocki jest profesorem na Wydziale Matematyki i Informatyki. Ma duże doświadczenie dydaktyczne w zakresie baz danych, hurtowni danych i systemów raportujących. Jest współtwórcą systemów typu ERP, systemów analitycznych i raportujących, w tym powszechnie stosowanego przez wszystkich pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza programu AmuRap.

  • Jakub Niwa (Global App Testing)

  • Jacek Rosik (Apollogic)

    Absolwent Politechniki Poznańskiej, Copenhagen University College of Engineering oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w sposób zarówno techniczny jak i kreatywny, biorąc udział w wielu międzynarodowych projektach. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe szlifował w takich firmach jak PwC, Statoil czy IBM. Aktualnie jako specjalista BI w Apollogic, zarządza zespołem Big Data. Inicjator The Things Network w Poznaniu, fascynuje się tematyką IoT.

  • Marta Samól (Apollogic)

    Doświadczenie zdobyła pracując przy wielu międzynarodowych projektach. Jako pasjonatka technologii Business Intelligence uważnie śledzi najnowsze trendy na rynku i wdraża je w swojej codziennej pracy. Jako konsultant i lider zespołu Data Analytics w Apollogic specjalizuje się przede wszystkim w analizie i raportowaniu danych.

  • Przemysław Szymił (Roche)

    Przemysław Szymił – programista z kilkuletnim doświadczeniem. Pracował nad systemami dla administracji publicznej (grzywny i mandaty drogowe) oraz bankowymi (Bank Zachodni WBK). Specjalizuje się w bazach danych, głównie Oracle (PL/SQL Developer), ale pracował również z SQL Server-em i DB2. W portfolio ma także projekt integracji danych w środowisku Big Data – przetwarzanie danych marketingowych na platformie Hadoop, w celu ustalenia globalnej strategii sprzedaży. Z Roche związany od 2013, obecnie jako Senior IT Professional. Interesują go zagadnienia związane z modelowaniem danych.