Login

Wykład dr. Tomasza Kochanka (IMPAN) pt. ,,Problem trzech przestrzeni i metody pozaskończone w geometrii przestrzeni Banacha"

Zakład Analizy Funkcjonalnej, Zakład Teorii Funkcji Rzeczywistych oraz Zakład Teorii Interpolacji i Aproksymacji serdecznie zapraszają na wykład dr. Tomasza Kochanka (IMPAN) pt. ,,Problem trzech przestrzeni i metody pozaskończone w geometrii przestrzeni Banacha". Wykład odbędzie się 12 listopada (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentem. Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

Finały Mistrzostw Polski w Go

8-11 listopada na naszym Wydziale odbywają się finały Mistrzostw Polski w Go. Jednym z reprezentantów jest nasz doktorant Dawid Jurkiewicz - zapraszamy do kibicowania!
W auli A gry będą komentowane przez jedynego polskiego gracza profesjonalnego Mateusza Surmę! 

Więcej informacji pod mp.go.art.pl

Zmarł Piotr Radwan

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 26 października 2019 roku zmarł w wieku 26 lat śp. Piotr Radwan. W poprzednim roku akademickim ukończył studia II stopnia na kierunku Informatyka, a od 1 października 2019 roku w ramach współpracy z firmą Samsung miał codzienny kontakt z naszym Wydziałem.

Msza święta zostanie odprawiona w dniu 31 października 2019 roku o godzinie 11:00 w Kościele św. Bartłomieja w Gliwicach. W tych trudnych chwilach składamy wyrazy głębokiego współczucia całej Jego Rodzinie.

Wykład otwarty poświęcony wielowymiarowym metodom statystycznym 

W dniu 20 listopada 2019 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33 odbędzie się następny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład na temat: "Ocena działalności małych przedsiębiorstw w świetle statystyki małych obszarów", wygłosi prof. dr hab. Grażyna Dehnel z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

III edycja Akademii Liderek Biznesu

Akademia Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego to program edukacyjno-mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą rozwinąć swoją karierę zawodową. Głównym celem programu jest edukacja młodych kobiet – studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach.

Do udziału w programie zapraszamy studentki ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także absolwentki do 27 r.ż. Pierwszy etap rekrutacji trwa do 18 listopada 2019 r. Zachęcamy do aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/2liZi5y. W kolejnym etapie odbędą się rozmowy z setką wybranych kandydatek. O ostatecznych wynikach poinformujemy w połowie grudnia.

Kontakt: koordynatorka Programu Monika Nowak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 537 73 34

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami oraz harmonogramem.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Henryka Kasprzaka

W środę 30 października 2019 r. o godz. 12:00 w sali A1-33/34 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Henryka Kasprzaka.
 
Tytuł rozprawy: Solution of the invariant subspace problem for non-Archimedean Köthe spaces.
 
Promotor: prof. dr hab. Wiesław Śliwa (Uniwersytet Rzeszowski).
Recenzenci: prof. dr hab. Wojciech Banaszczyk (Uniwersytet Łódzki) i prof. dr hab. Ryszard Szwarc (Uniwersytet Wrocławski).
 
Z rozprawą można zapoznać się w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz w naszej Bibliotece wydziałowej, a także w formie elektronicznej w Repozytorium UAM. Streszczenia rozprawy oraz recenzje zostały zamieszczone na stronie naszego Wydziału.

Dziekanat nieczynny 2 listopada

Informujemy, że w najbliższą sobotę (2 listopada) dziekanat będzie nieczynny.

XXII Akademii Rozwoju

Szukasz stażu? Praktyki? Wkrótce kończysz studia i chcesz znaleźć odpowiednią pracę? A może zdjęcie w Twoim CV nie jest już do Ciebie podobne? Przyjdź i poukładaj swoją karierę!

  • Kiedy? 5 listopada (wtorek)
  • Gdzie? Wydział Matematyki i Informatyki UAM
  • O której? 10:00 - 15.00

Polub nas na FB  i dołącz do wydarzenia.

Spotkaj się z ekspertami reprezentującymi znane firmy, zbierz informacje od doświadczonych pracowników instytucji i organizacji oraz weź udział w ciekawych i inspirujących szkoleniach. Znajdź dla siebie ofertę pracy lub praktyki. To wszystko w jednym miejscu.

SZKOLENIA:

Profesor Jerzy Kaczorowski członkiem PAU

Walne Zgromadzenie Polskiej Akademii Umiejętności wybrało profesora Jerzego Kaczorowskiego na członka korespondenta. Będzie on członkiem Wydziału III PAU Nauk Ścisłych i Technicznych.

 

Dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia

Trwa dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia (stacjonarne). Rekrutować można się przez stronę https://rekrutacja.amu.edu.pl/ do 23 października 2019 r.  

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30