Login

Informacje dla przystępujących do egzaminów wstępnych na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM

W związku z zagrożeniem wirusem COVID-19 wprowadza się następujące dodatkowe zasady obowiązujące w trakcie egzaminów wstępnych:

 1. Kandydaci na studia zobowiązani są do stosowania środków ochrony osobistej, tj. maseczek lub przyłbic, dezynfekcji rąk po wejściu na Wydział oraz stosowania się do wszystkich zaleceń wydawanych przez władze państwowe i polecenia pracowników Wydziału.
 2. Kandydaci zobowiązani są do posiadania własnych przyborów do pisania, w szczególności ołówków i gumek do mazania. Kandydaci powinni też zaopatrzyć się w inne rzeczy do osobistego użytku potrzebne w trakcie egzaminu (np. chusteczki higieniczne czy wodę do picia). Zabronione jest przekazywanie sobie czegokolwiek podczas egzaminu.
 3. W trakcie egzaminu nie wolno używać m.in., komórek, kalkulatorów, tabletów.
 4. Kandydaci będą wpuszczani do budynku Wydziału głównym wejściem (wejście A) za okazaniem dowodu tożsamości 15 minut przed rozpoczęciem egzaminu. Przy wejściu na Wydział zostaną poinformowani o sali, w której będą zdawać egzamin.
 5. Należy udać się do sali i usiąść na wyznaczonym miejscu. Zakazuje się gromadzenia się na terenie Wydziału. Jedynymi pomieszczeniami dostępnymi dla kandydatów poza salami egzaminacyjnymi są toalety.
 6. Po zakończeniu egzaminu należy niezwłocznie opuścić budynek Wydziału. O wyniku egzaminu dowiedzą się Państwo z systemu rekrutacyjnego.

Webinary dla studentów organizowane przez Biuro Karier UAM

Zapraszamy na 5 dni rozwojowych webinarów, warsztatów, konsultacji i szkoleń online dla studentów w ramach organizowanej przez Biuro Karier UAM “Gry o Karierę!” Tylko komputer, słuchawki, wygodna kanapa i kubek ulubionej kawy – tyle potrzeba, by wziąć udział. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 maja, obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

"Gra o Karierę" to ogólnopolska inicjatywa łącząca Akademickie Biura Karier, której celem jest promowanie naszej działalności wśród studentów. Formuła online wydarzenia daje niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez różne uczelnie w Polsce. Listę tegorocznych wydarzeń możecie znaleźć na stronie "Gry o karierę".

Poniżej lista webinarów organizowanych przez Biuro Karier UAM:

Wirtualny dzień otwarty organizowany przez Radę Samorządu Studentów WMI UAM

Zamierzasz studiować informatykę, matematykę lub nauczanie matematyki i informatyki? Jeśli masz w głowie setki pytań i wątpliwości, to świetnie trafiłeś! Rada Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM postanowiła zebrać zebrać całą przydatną wiedzę i pomóc przyszłym studentom podjąć mądre decyzje.

Jeśli chcesz wiedzieć:

 • Jak wyglądają studia na naszym Wydziale?
 • Dlaczego warto studiować na naszym Uniwersytecie?
 • Jaki kierunek wybrać?
 • Jak przebiega rekrutacja?
 • lub masz własne pytania... Zaobserwuj profil Rady Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM na Facebooku oraz wypełnij ankietę.

Odpowiedź na wszystkie pytania pojawi się już niebawem, w formie wirtualnego dnia otwartego na Facebooku Rady Samorządu Studentów WMI UAM.

UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku. 

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją "Historia Internetu w Polsce" przygotowanej w Bibliotece naszego Wydziału. Wystawę można oglądać do końca lutego.

 

 

Dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia

Trwa dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia (stacjonarne). Rekrutować można się przez stronę https://rekrutacja.amu.edu.pl/ do 23 października 2019 r.  

Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami rozpoczynających studia

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM ,,Ad-Astra" oraz Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami gorąco zapraszają wszystkie studentki i studentów z niepełnosprawnościami pierwszego roku na spotkanie adaptacyjne.
Termin: 22.09 - 25.09.2019 r.

Podczas tej niezapomnianej przygody będziecie mieć okazję poznać zarówno władze uczelni, jak pracowników, którzy na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami, a także fantastycznych studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra”, którzy chętnie odpowiedzą, jak przetrwać pierwsze chwile na uczelni.
W programie oprócz zwiedzania kluczowych z perspektywy studenta miejsc Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, m.in. Multimedialnej Pracowni Nauki Języków Obcych przewidujemy także dodatkowe atrakcje.
💸 Koszt udziału: 35 zł (trzydzieści pięć złotych).
Cena obejmuje:
✔ zakwaterowania w akademiku (w tym pokoje przystosowane),
✔ pełne wyżywienie,
✔ udział w spotkaniach informacyjnych z pracownikami UAM,
✔ pomoc studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra” w poruszaniu się po mieście,
✔ ubezpieczenie NNW,
✔ dodatkowe atrakcje.

Zgłoś się już dziś!
Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/t54p7
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu:
Jagoda Górecka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 533 096 686

Harmonogram rekrutacji 2019/2020

1 czerwca 2019 r. rozpoczęły się zapisy na kierunki Informatyka, Matematyka, Nauczanie Matematyki i Informatyki oraz Analiza i przetwarzanie danych. Z pełnym harmonogramem rekrutacji można zapoznać się w zakładce Harmonogram rekrutacji 2019/2020

Rekrutacja na studia II stopnia z Informatyki

Trwa rejestracja na studia II stopnia z Informatyki (1,5 roczne). Szczegółową siatkę godzin można znaleźć w zakładce Dla studenta

Harmonogram rekrutacji (dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych):

termin rozpoczęcia zapisów na kierunek: 2019-02-01
ostatni dzień zapisów na kierunek i wniesienie opłaty: 2019-02-13
termin składania dokumentów: od 2019‑02‑01 do 2019‑02‑14
termin rozpoczęcia egzaminów wstępnych: od 2019-02-15

Więcej informacji na Portalu Kandydata.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31