Login

Dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia

Trwa dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia (stacjonarne). Rekrutować można się przez stronę https://rekrutacja.amu.edu.pl/ do 23 października 2019 r.  

Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami rozpoczynających studia

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM ,,Ad-Astra" oraz Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami gorąco zapraszają wszystkie studentki i studentów z niepełnosprawnościami pierwszego roku na spotkanie adaptacyjne.
Termin: 22.09 - 25.09.2019 r.

Podczas tej niezapomnianej przygody będziecie mieć okazję poznać zarówno władze uczelni, jak pracowników, którzy na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami, a także fantastycznych studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra”, którzy chętnie odpowiedzą, jak przetrwać pierwsze chwile na uczelni.
W programie oprócz zwiedzania kluczowych z perspektywy studenta miejsc Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, m.in. Multimedialnej Pracowni Nauki Języków Obcych przewidujemy także dodatkowe atrakcje.
💸 Koszt udziału: 35 zł (trzydzieści pięć złotych).
Cena obejmuje:
✔ zakwaterowania w akademiku (w tym pokoje przystosowane),
✔ pełne wyżywienie,
✔ udział w spotkaniach informacyjnych z pracownikami UAM,
✔ pomoc studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra” w poruszaniu się po mieście,
✔ ubezpieczenie NNW,
✔ dodatkowe atrakcje.

Zgłoś się już dziś!
Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/t54p7
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu:
Jagoda Górecka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 533 096 686

Harmonogram rekrutacji 2019/2020

1 czerwca 2019 r. rozpoczęły się zapisy na kierunki Informatyka, Matematyka, Nauczanie Matematyki i Informatyki oraz Analiza i przetwarzanie danych. Z pełnym harmonogramem rekrutacji można zapoznać się w zakładce Harmonogram rekrutacji 2019/2020

Rekrutacja na studia II stopnia z Informatyki

Trwa rejestracja na studia II stopnia z Informatyki (1,5 roczne). Szczegółową siatkę godzin można znaleźć w zakładce Dla studenta

Harmonogram rekrutacji (dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych):

termin rozpoczęcia zapisów na kierunek: 2019-02-01
ostatni dzień zapisów na kierunek i wniesienie opłaty: 2019-02-13
termin składania dokumentów: od 2019‑02‑01 do 2019‑02‑14
termin rozpoczęcia egzaminów wstępnych: od 2019-02-15

Więcej informacji na Portalu Kandydata.

Mobilny USOS UAM

Powstała aplikacja Mobilny USOS przeznaczona dla studentów i pracowników naszego Uniwersytetu. Od teraz w każdej chwili można korzystać z jego możliwości takich jak: plan zajęć, oceny, grupy zajęciowe, ankiety, USOSmail itd. Dostępny jest również moduł Aktualności, więc znajdą się tam wszystkie najświeższe informacje z Wydziału. 

Mobilny USOS UAM jest dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Aplikacja dostępna na jest na urządzenia z systemem Android, można ją pobrać ze sklepu Google Play. Zachęcamy do korzystania i testowania aplikacji, ponieważ zespół programistów USOS jest otwarty na uwagi użytkowników.

Rekrutacja Mentorów ESN UAM Poznań

Wszyscy, którzy chcieliby poznać bliżej program Erasmus+, przełamać barierę językową i poznać ludzi z całego świata mogą dołączyć do programu Mentor. Waszym zadaniem będzie pomoc Erasmusowi po przyjeździe, poznanie miasta i wydziału, udział w wydarzeniach organizowanych przez ESN UAM Poznań. Zainteresowanych zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego a wszystkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o lektoratach i testach poziomujących dla studentów I roku studiów stacjonarnych

18 grudnia 2018 roku na platformie Moodle zostały uruchomione testy poziomujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2018/2019. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

13 lutego 2019 roku (od godziny 9:00) w systemie USOS planowana jest rejestracja żetonowa na lektoraty z języków obcych. Rejestracja odbywa się przez stronę: http://ul.amu.edu.pl/

Test diagnozujący z języków obcych

Dnia 8 października 2018 roku na platformie Moodle zostaną uruchomione testy diagnozujące z języków obcych. Wszyscy studenci 1 roku studiów stacjonarnych I stopnia są zobowiązani do rozwiązania testu. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o teście diagnozujązym oraz materiałami do nauki własnej języka angielskiego na poziomie A1-A2.

Festiwal Matematyki 2018

27 września 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Matematyki. Współorganizatorem wydarzenia jest Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Prelegentami Festiwalu będą pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UAM oraz innych polskich uczelni, a także redaktorzy czasopisma Delta. W festiwalu wezmą udział uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych oraz ostatnich klas wygaszanych gimnazjów z całej Wielkopolski. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady, warsztaty oraz prezentacje studenckich kół naukowych WMiI UAM. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest Geometria.

W ramach Festiwalu Matematyki odbędzie się Finał 40. Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego. Konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Matematyczne i redakcję Delty skierowany jest do młodych ludzi zainteresowanych matematyką, gotowych poświęcić czas i myśli na odkrywanie. Laureatem pierwszego konkursu był prof. dr hab. Paweł Domański, wieloletni pracownik naszego Wydziału. Jego praca dotycząca Liczb Fibonacciego została nagrodzona złotym medalem na najlepszą pracę maturalną w 1978 toku. Po śmierci Profesora Konkurs został nazwany jego imieniem.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie wydarzenia.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31