UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku.

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją "Historia Internetu w Polsce" przygotowanej w Bibliotece naszego Wydziału. Wystawę można oglądać do końca lutego.

Dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia

Trwa dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia (stacjonarne). Rekrutować można się przez stronę https://rekrutacja.amu.edu.pl/ do 23 października 2019 r.

Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami rozpoczynających studia

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM ,,Ad-Astra" oraz Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami gorąco zapraszają wszystkie studentki i studentów z niepełnosprawnościami pierwszego roku na spotkanie adaptacyjne.
Termin: 22.09 - 25.09.2019 r.

Podczas tej niezapomnianej przygody będziecie mieć okazję poznać zarówno władze uczelni, jak pracowników, którzy na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami, a także fantastycznych studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra”, którzy chętnie odpowiedzą, jak przetrwać pierwsze chwile na uczelni.
W programie oprócz zwiedzania kluczowych z perspektywy studenta miejsc Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, m.in. Multimedialnej Pracowni Nauki Języków Obcych przewidujemy także dodatkowe atrakcje.
💸 Koszt udziału: 35 zł (trzydzieści pięć złotych).
Cena obejmuje:
✔ zakwaterowania w akademiku (w tym pokoje przystosowane),
✔ pełne wyżywienie,
✔ udział w spotkaniach informacyjnych z pracownikami UAM,
✔ pomoc studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra” w poruszaniu się po mieście,
✔ ubezpieczenie NNW,
✔ dodatkowe atrakcje.

Zgłoś się już dziś!
Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/t54p7
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu:
Jagoda Górecka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 533 096 686

Harmonogram rekrutacji 2019/2020

1 czerwca 2019 r. rozpoczęły się zapisy na kierunki Informatyka, Matematyka, Nauczanie Matematyki i Informatyki oraz Analiza i przetwarzanie danych. Z pełnym harmonogramem rekrutacji można zapoznać się w zakładce Harmonogram rekrutacji 2019/2020

Rekrutacja na studia II stopnia z Informatyki

Trwa rejestracja na studia II stopnia z Informatyki (1,5 roczne). Szczegółową siatkę godzin można znaleźć w zakładce Dla studenta

Harmonogram rekrutacji (dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych):

termin rozpoczęcia zapisów na kierunek: 2019-02-01
ostatni dzień zapisów na kierunek i wniesienie opłaty: 2019-02-13
termin składania dokumentów: od 2019‑02‑01 do 2019‑02‑14
termin rozpoczęcia egzaminów wstępnych: od 2019-02-15

Więcej informacji na Portalu Kandydata.

Mobilny USOS UAM

Powstała aplikacja Mobilny USOS przeznaczona dla studentów i pracowników naszego Uniwersytetu. Od teraz w każdej chwili można korzystać z jego możliwości takich jak: plan zajęć, oceny, grupy zajęciowe, ankiety, USOSmail itd. Dostępny jest również moduł Aktualności, więc znajdą się tam wszystkie najświeższe informacje z Wydziału.

Mobilny USOS UAM jest dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Aplikacja dostępna na jest na urządzenia z systemem Android, można ją pobrać ze sklepu Google Play. Zachęcamy do korzystania i testowania aplikacji, ponieważ zespół programistów USOS jest otwarty na uwagi użytkowników.

Rekrutacja Mentorów ESN UAM Poznań

Wszyscy, którzy chcieliby poznać bliżej program Erasmus+, przełamać barierę językową i poznać ludzi z całego świata mogą dołączyć do programu Mentor. Waszym zadaniem będzie pomoc Erasmusowi po przyjeździe, poznanie miasta i wydziału, udział w wydarzeniach organizowanych przez ESN UAM Poznań. Zainteresowanych zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego a wszystkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o lektoratach i testach poziomujących dla studentów I roku studiów stacjonarnych

18 grudnia 2018 roku na platformie Moodle zostały uruchomione testy poziomujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2018/2019. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

13 lutego 2019 roku (od godziny 9:00) w systemie USOS planowana jest rejestracja żetonowa na lektoraty z języków obcych. Rejestracja odbywa się przez stronę: http://ul.amu.edu.pl/