Login

Dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia

Trwa dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia (stacjonarne). Rekrutować można się przez stronę https://rekrutacja.amu.edu.pl/ do 23 października 2019 r.  

Spotkanie informacyjne na temat stypendiów do Niemiec

Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej UAM serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące stypendiów do Niemiec. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29.10.2019 r. w godz. 11:00-13:00 w sali numer 209 (II piętro) w Collegium Martineum, ul. św. Marcin 78.

Studentów I, II stopnia oraz absolwentów zapraszamy w godzinach 11:00-12:00, a doktorantów i pracowników naukowych w godzinach 12:00-13:00. Spotkanie poprowadzą lektorzy DAAD w Poznaniu, którzy są wykładowcami w Instytutach Filologii Germańskiej i Lingwistyki Stosowanej UAM: Pani Karolin Toledo Flores oraz Pan Johann Görzen.

E-angielski: materiały do nauki własnej na poziomie A1 - A2

Na platformie Moodle dostępne są materiały do nauki własnej z języka angielskiego na poziomie A1-A2. Powyższe materiały przeznaczone są przede wszystkim dla studentów I roku studiów, ale mogą korzystać z nich również studenci wyższych lat studiów oraz pracownicy.

„E-angielski: materiały do nauki własnej na poziomie A1 - A2” to zestaw 28 partii materiału (Units), którego celem jest pomoc studentom UAM w przypomnieniu i utrwaleniu gramatyki i słownictwa angielskiego. Materiał ten ma ułatwić studentom I roku studiów udział w późniejszych zajęciach na poziomie A2 – już pod opieką lektora ze Szkoły Językowej UAM.

Logowanie do kursu:

  1. Należy wejść na stronę: elearning.amu.edu.pl/snjo/, a następnie wybrać kurs:
    E-angielski: materiały do nauki własnej na poziomie A1 - A2.
  2. Logowanie do kursu na platformie Moodle odbywa się z wykorzystaniem loginu i hasła do poczty uniwersyteckiej (login: adres do poczty, hasło: hasło do poczty (USOS)).

Test diagnozujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia

W dniu 11 października 2019 r. na platformie Moodle zostaną uruchomione testy diagnozujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2019/2020. Wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia zobowiązani są do rozwiązania testu obowiązkowo z jednego języka obcego odpowiadającego lektoratowi, który rozpoczną od drugiego semestru studiów. 

Po zalogowaniu studenci widzą w systemie wykaz lektoratów języków obcych obowiązujących na poszczególnych wydziałach. Test diagnozujący studenci powinni wykonać do końca października br.

Logowanie do testów diagnozujących:

  1. Należy wejść na stronę: http://testyjezykowe.amu.edu.pl;
  2. Logowanie na test diagnozujący na platformie Moodle odbywa się w identyczny sposób jak logowanie do konta studenckiego w systemie USOSweb (login: PESEL, hasło: hasło do systemu USOSweb);
  3. Po zalogowaniu należy wybrać kurs „Testy diagnozujące”, wskazać żądany język, a następnie rozwiązać test składający się ze 100 pytań.

Celem testu diagnozującego jest określenie poziomu znajomości języka obcego w odniesieniu do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ). Po zakończeniu testu, na podstawie liczby uzyskanych punktów, zostaną przedstawione informacje o konkretnym poziomie zaawansowania oraz zalecenia, które pozwolą rozpocząć zajęcia w semestrze letnim na odpowiednim poziomie. 

Jak skomercjalizować blockchain? Tworzymy aplikację Hyperledger

Zapraszamy na otwarty wykład o rynkowych zastosowaniach DLT. Eksperci GFT Polska podzielą się doświadczeniem komercyjnym i wspólnie z uczestnikami stworzą aplikację w technologii  Hyperledger.
Wykład odbędzie się na naszym Wydziale w sobotę, 12.10.2019 o godzinie 10:00 w sali A1-33/34.

Blockchain? Bitcoin? Smart kontrakt? Czym jest DLT (Distributed Ledger Technology), a czym nie jest? Jak stosuje się technologię rozproszonego rejestru w projektach komercyjnych i gdzie w świecie biznesu dostarcza ona realnej wartości? Na koniec przyjrzymy się Hyperledger Fabric - frameworkowi do implementacji rozwiązań DLT, w którym wspólnie zbudujemy pierwszą aplikację.

Prelegenci GFT Poland: Olga Jędrzejczak i Waldemar Trawnicki

Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

Symultana szachowa z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego z Arcymistrzem Włodzimierzem Schmidtem

Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego odbędzie się symultana szachowa (jednoczesna gra Arcymistrza z wieloma rywalami) pomiędzy Arcymistrzem Włodzimierzem Schmidtem – legendą polskich szachów, a przedstawicielami JM Rektora i wszystkich wydziałów Uniwersytetu. Termin: 25.10.2019 roku o godz. 13:00, budynek Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Szczególnie zapraszamy miłośników szachów z naszego Wydziału - nie jest łatwo zobaczyć pojedynki Arcymistrza, a taka symultana jest tylko jedna! Planowane są też inne atrakcje szachowe. Gorąco zapraszamy wszystkich do śledzenia symultany „na żywo” - również gości spoza Wydziału!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o Gościu i o wydarzeniu.

Kontakt dla zainteresowanych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia z języków obcych dla studentów z wolnymi żetonami oraz warunkowe zaliczenie poziomu A2

Studium Językowe UAM informuje, że studenci, którzy zainteresowani są zajęciami w ramach wolnych żetonów (dotyczy studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich, którzy nie wykorzystali 4 przysługujących żetonów na realizację obowiązkowego lektoratu lub zostali zwolnieni z lektoratu na podstawie zewnętrznego certyfikatu) mogą dołączyć do poniższych grup. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adresy wskazane poniżej.

Język francuski

Kontakt: mgr Roman Nadzieja Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Język niemiecki – poziom A1/A2

poniedziałek, godz. 11.30-13.00, Collegium Heliodori Święcicki, ul. Grunwaldzka 6

kontakt: mgr Patrycja Nowak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Język włoski – poziom początkujący

środa, godz. 8.00-9.30, Collegium Heliodori Święcicki, ul. Grunwaldzka 6

kontakt: mgr Patrycja Nowak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Uwaga! Studenci z warunkowym zaliczeniem poziomu A2 z języka angielskiego.

Studium Językowe UAM informuje, że 10 października 2019 r. o godz. 11.30 w sali 303 Collegium Heliodori Święcicki, ul Grunwaldzka 6 odbędzie się spotkanie w celu ustalenia terminu zajęć dla studentów, którzy w semestrze letnim 2018/2019 nie zaliczyli lektoratu z języka angielskiego na poziomie A2 i otrzymali zgodę Dziekana na warunkowe zaliczenie przedmiotu w semestrze zimowym 2019/2020

Prowadzący zajęcia: mgr Anna Siemieńska-Byrt, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Główna nagroda dla naszych studentów za najlepszy projekt z zakresu informatyzacji państwa

Podczas XXV Forum Teleinformatyki w Miedzeszynie zespół studentów z naszego Wydziału w składzie Bartosz Chyży i Michał Jankun pod opieką dr. Rafała Witkowskiego zdobyli główną nagrodę dla Młodych Mistrzów za najlepszy projekt z zakresu informatyzacji państwa. Zwyciężyli dzięki aplikacji MealHint do optymalizacji kosztów podczas zamawiania jedzenia w restauracjach. Dodatkowo otrzymali nagrodę specjalną od prof. Diksa oraz Fundacji na rzecz rozwoju informatyki, za szczególne wykorzystanie algorytmiki w rozwiązywaniu problemów informatyzacji w praktyce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami rozpoczynających studia

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM ,,Ad-Astra" oraz Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami gorąco zapraszają wszystkie studentki i studentów z niepełnosprawnościami pierwszego roku na spotkanie adaptacyjne.
Termin: 22.09 - 25.09.2019 r.

Podczas tej niezapomnianej przygody będziecie mieć okazję poznać zarówno władze uczelni, jak pracowników, którzy na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami, a także fantastycznych studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra”, którzy chętnie odpowiedzą, jak przetrwać pierwsze chwile na uczelni.
W programie oprócz zwiedzania kluczowych z perspektywy studenta miejsc Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, m.in. Multimedialnej Pracowni Nauki Języków Obcych przewidujemy także dodatkowe atrakcje.
💸 Koszt udziału: 35 zł (trzydzieści pięć złotych).
Cena obejmuje:
✔ zakwaterowania w akademiku (w tym pokoje przystosowane),
✔ pełne wyżywienie,
✔ udział w spotkaniach informacyjnych z pracownikami UAM,
✔ pomoc studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra” w poruszaniu się po mieście,
✔ ubezpieczenie NNW,
✔ dodatkowe atrakcje.

Zgłoś się już dziś!
Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/t54p7
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu:
Jagoda Górecka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 533 096 686

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31