Login

11 edycja badania jakości kształcenia

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji badania jakości kształcenia na naszym Uniwersytecie. W tym roku ankiety będą dostępne do 15 września 2020 r.

Celem badania jest systematyczna diagnoza mocnych i słabych stron prowadzonej przez nas dydaktyki i podejmowanie na tej podstawie działań na rzecz jej doskonalenia.

Anonimowa ankieta jest dostępna po zalogowaniu do systemu USOSweb lub Ankieter.

Weź udział w "Studenckim Letnim Wyzwaniu z Google Cloud" w sierpniu

Wszystkich studentów zainteresowanych tematem technologii Google oraz nabywaniem cennych dla swojej przyszłej kariery umiejętności zapraszamy na "Studenckie Letnie Wyzwanie z Google Cloud".

Można otrzymać miesiąc bezpłatnego dostępu do platformy edukacyjnej Qwiklabs, aby rozwijać swoje umiejętności w trzech różnych obszarach: Cloud Infrastructure, Cloud-Native Application Development lub też Big Data & Machine Learning. W Wyzwaniu, oprócz wiedzy o nowych technologiach można zdobyć też fajny swag oraz zdobyć badge/ odznaki na Qwiklabs. Więcej szczegółów znajduje się na tej stronie.

 • Kiedy? Program rozpoczyna się 3 sierpnia - a quest (jeden lub więcej) należy ukończyć do 31 sierpnia.
 • Kto? Każdy student, który interesuje się technologiami Cloud, może dołączyć do Wyzwania.
 • Jak się przyłączyć? Zgłoś się tutaj do 1 sierpnia.

Ponadto, powstała inicjatywa: GDG Cloud Poznań. Ideą jest stworzyć miejsce do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze chmury (głównie GCP ale nie tylko). Zapraszamy do dołączenia!

Informacje dla przystępujących do egzaminów wstępnych na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM

W związku z zagrożeniem wirusem COVID-19 wprowadza się następujące dodatkowe zasady obowiązujące w trakcie egzaminów wstępnych:

 1. Kandydaci na studia zobowiązani są do stosowania środków ochrony osobistej, tj. maseczek lub przyłbic, dezynfekcji rąk po wejściu na Wydział oraz stosowania się do wszystkich zaleceń wydawanych przez władze państwowe i polecenia pracowników Wydziału.
 2. Kandydaci zobowiązani są do posiadania własnych przyborów do pisania, w szczególności ołówków i gumek do mazania. Kandydaci powinni też zaopatrzyć się w inne rzeczy do osobistego użytku potrzebne w trakcie egzaminu (np. chusteczki higieniczne czy wodę do picia). Zabronione jest przekazywanie sobie czegokolwiek podczas egzaminu.
 3. W trakcie egzaminu nie wolno używać m.in., komórek, kalkulatorów, tabletów.
 4. Kandydaci będą wpuszczani do budynku Wydziału głównym wejściem (wejście A) za okazaniem dowodu tożsamości 15 minut przed rozpoczęciem egzaminu. Przy wejściu na Wydział zostaną poinformowani o sali, w której będą zdawać egzamin.
 5. Należy udać się do sali i usiąść na wyznaczonym miejscu. Zakazuje się gromadzenia się na terenie Wydziału. Jedynymi pomieszczeniami dostępnymi dla kandydatów poza salami egzaminacyjnymi są toalety.
 6. Po zakończeniu egzaminu należy niezwłocznie opuścić budynek Wydziału. O wyniku egzaminu dowiedzą się Państwo z systemu rekrutacyjnego.

Letnia Szkoła Języka Angielskiego dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami

Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów UAM z niepełnosprawnościami na kolejną edycję Letniej Szkoły Języka Angielskiego, którą w tym roku wyjątkowo organizowana jest  ONLINE w dniach od 3 do 7 sierpnia 2020 r.

Podczas wydarzenia odbędą się:

 • zajęcia języka angielskiego (prowadzone przez doświadczonych nauczycieli akademickich z Studium Języków Obcych UAM),
 • zajęcia jogi lub innej aktywności fizycznej (prowadzone przez wykwalifikowaną trenerkę-fizjoterapeutkę ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM),
 • zajęcia animacyjne/ integracyjne,
 • inne zaproponowane przez uczestników.

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz: https://tiny.pl/7cjzb. Szczegółowe informacje odnośnie wydarzenia znajdują się na stronie Uniwersytetu.

Konkurs na konspekt zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi LEGO® Education - ZMIANA TERMINU SKŁADANIA PRAC

UWAGA! Ze względu na zgłaszane do organizatorów informacje, że studiowanie w trybie zdalnym jest bardziej wymagające i brakuje czasu na przygotowanie materiałów do naszego konkursu przedłużamy możliwość zgłoszeń do 16 sierpnia 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie naszego Wydziału lub na stronie LEIS.

Terminy egzaminu certyfikacyjnego pisemnego z języka obcego - wrzesień 2020

Studium Językowe UAM informuje, że w sesji  letniej 2019/2020 we wrześniu egzaminy certyfikacyjne z języka obcego na poziomie B2 odbędą się w następujących terminach:

 • 3 września  2020  r.  godz.  10.00 – termin egzaminu poprawkowego dedykowany wyłącznie studentom 3 roku studiów stacjonarnych i studiów  jednolitych  magisterskich, którym nie udało się zaliczyć egzaminu certyfikacyjnego w czerwcu 2020 r.
 • 29 września 2020 r. godz. 10.00 – termin egzaminu dedykowany studentom: Wydziału Matematyki i Informatyki, którzy w sesji letniej zaliczyli lektorat z języka obcego na poziomie B2.2.

Zapisy na egzamin odbędą się na platformie ul.amu.edu.pl.

Rejestracja na egzamin certyfikacyjny B2 dla studentów 3 roku studiów stacjonarnych I stopnia

Studium Językowe UAM informuje, że w dniu 24 czerwca 2020 r. godz. 10.00 odbędzie się egzamin certyfikacyjny z języka obcego na poziomie B2, który dedykowany jest studentom 3 roku studiów stacjonarnych I stopnia. Rejestracja na egzamin odbędzie się na platformie ul.amu.edu.pl w terminie od 9 czerwca 2020 r. do 17 czerwca 2020 r. (logowanie odbywa się w identyczny sposób jak logowanie do studenckiego konta w systemie USOSweb).

Podczas rejestracji na egzamin, na platformie ul.amu.edu.pl, student będzie miał możliwość wyboru, w jakim trybie podejdzie do egzaminu. Więcej szczegółów dostępnych w w materiałach przygotowanych przez Studium Językowe UAM.

Egzamin certyfikacyjny B2 dla studentów 3 roku studiów stacjonarnych I stopnia

Studium Językowe UAM przygotowało informacje dotyczące egzaminu certyfikacyjnego B2 z języka obcego dla studentów 3 roku studiów stacjonarnych I stopnia w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych z powodu zagrożenia COVID-19. Wszystkie informacje na temat egzaminu można znaleźć w materiałach przygotowanych przez Studium Językowe UAM:

Webinary dla studentów organizowane przez Biuro Karier UAM

Zapraszamy na 5 dni rozwojowych webinarów, warsztatów, konsultacji i szkoleń online dla studentów w ramach organizowanej przez Biuro Karier UAM “Gry o Karierę!” Tylko komputer, słuchawki, wygodna kanapa i kubek ulubionej kawy – tyle potrzeba, by wziąć udział. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 maja, obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

"Gra o Karierę" to ogólnopolska inicjatywa łącząca Akademickie Biura Karier, której celem jest promowanie naszej działalności wśród studentów. Formuła online wydarzenia daje niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez różne uczelnie w Polsce. Listę tegorocznych wydarzeń możecie znaleźć na stronie "Gry o karierę".

Poniżej lista webinarów organizowanych przez Biuro Karier UAM:

Prof. Jerzy Kaczorowski przewodniczącym Komitetu Matematyki PAN

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski został Przewodniczącym Komitetu Matematyki PAN na kadencję 2020-2023. Serdecznie gratulujemy!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31