Login

Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Biblioteka

Adres:
Collegium Mathematicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4, 61-614 Poznań
tel. 61 829-5522, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 10:00 – 15:00
Konto czytelnika
Katalog on-line

Regulamin określający szczegółowe zasady korzystania z systemu biblioteczno-informacyjnego Uniwersytetu.
Klauzula informacyjna dla czytelników.
 
 

Pracownicy

 Kierownik:  mgr Teresa Nowak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Bibliotekarz:  Agnieszka Kmiecik-Wojnicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Kustosz:  mgr Zdzisława Gierszal, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   mgr Wojciech Obarski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   mgr Olawa Promińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   mgr Ewa Siekierska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klasyfikacja

Książki ustawione są w porządku rzeczowym, zgodnie z klasyfikacją nauk matematycznych, opracowaną na podstawie klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Matematycznego. Podstawowe działy księgozbioru to:

A Ogólny
B Logika, teoria mnogości i kombinatoryka
C Algebra i teoria liczb
D Analiza rzeczywista i zespolona
E Równania różniczkowe, całkowe i teoria aproksymacji
F Analiza harmoniczna i funkcjonalna
G Geometria i topologia
H Teoria prawdopodobieństwa i statystyka
I Zastosowania matematyki
J Podstawy informatyki
K Systemy komputerowe
L Oprogramowanie
M Metodologie i technologie informatyczne 

Propozycja zakupu

Zachęcamy do zgłaszania propozycji zakupu książek do Biblioteki Wydziałowej. 

W tym celu prosimy o złożenie dokumentu w bibliotece bądź przesłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., którego treść będzie zawierać:

Propozycja zakupu książki

Tytuł:

Autor:

ISBN:

Dane zgłaszającego

Imię i nazwisko:

Numer karty bibliotecznej:

e-mail:

ORCID

ORCID – Open Researcher and Contributor ID to międzynarodowy system identyfikacji autorów prac naukowych. Ten unikalny identyfikator cyfrowy umożliwia rozróżnienie autorów o tym samym nazwisku i odpowiednie przypisanie publikacji do osoby w bazach naukowych takich jak  Scopus, Web of Science i innych. Dzięki połączeniu konta ORCID z ResearcherID lub Scopus ID następuje automatyczna wymiana danych pomiędzy systemami. Stworzenie i zgłoszenie własnego identyfikatora zajmuje chwilę i jest wolne od opłat.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31