Warsztaty online „Praca ze studentami z trudnościami natury psychicznej i poznawczej”

Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza pracowników dydaktycznych i doktorantów UAM do udziału w cyklu zdalnych szkoleń z zakresu pracy ze studentami z trudnościami natury psychicznej i poznawczej.

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności pomocnych w pracy dydaktycznej ze studentami przejawiającymi nietypowe, bądź nieadekwatne zachowania oraz ze studentami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Będziemy rozmawiać m. in. o:

• studentach z depresją i zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym,
  • z zespołem Aspergera i autyzmem,
  • z lękiem przed egzaminami lub przed wystąpieniami publicznymi,
  • studentach agresywnych,
  • z problemami ze skupieniem się lub problematycznym perfekcjonizmem,
  • innymi problemami psychicznymi, które utrudniają ich studia lub pracę wykładowcy.

Zakres tematyczny warsztatów każdorazowo będzie dostosowywany do potrzeb pracowników dydaktycznych na poszczególnych spotkaniach z uwzględnieniem specyfiki studiów i procesu studiowania, odmiennej na kierunkach humanistycznych, lingwistycznych i ścisłych.

Szczegółowe informacje na stronie Uniwersytetu.