Partnerzy

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ściśle współpracuje z firmami z branży IT, aby zapewnić swoim studentom różnorodność obszarów nauki oraz pozwolić im posiąść wiedzę dostosowaną do oczekiwań pracodawców na współczesnym rynku pracy.

 • Allegro

  Allegro pełne pomysłów

  Powstaliśmy w 1999 roku, tworząc polski e-commerce od zera. W ciągu 15 lat staliśmy się częścią globalnej struktury, która zarządza 75 serwisami w 17 krajach na 3 kontynentach. Od początku przyświeca nam ten sam cel – radość kupowania i sprzedawania online. Dzisiaj społeczność Allegro w Polsce liczy 12,5 mln Użytkowników.

  Nad rozwojem i bezpieczeństwem Allegro czuwamy w zespole blisko 1500  pracowników. Dajemy naszym Użytkownikom najlepsze narzędzia: sprzedawcom dotarcie do gigantycznego rynku bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych, a kupującym największy sklep w naszej części Europy.

  Allegro pełne technologii

  Podążając za potrzebami naszych Użytkowników udostępniamy te usługi również za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

  Za wszystkim stoi zaawansowana technologia dotykająca kluczowych obszarów: Big Data, Security czy Mobile oraz zwinne praktyki rozwoju oprogramowania. Dzielimy się naszą wiedzą na blogu technicznym, podczas wykładów na konferencjach i uczelniach, poprzez uczestnictwo w meetup’ach społeczności developerskich oraz za pomocą Allegro Open Source. W tym celu powstała marka Allegro.tech, by za jej pomocą świat dowiedział się kim jesteśmy i co robimy. Jest to marka najwyższej klasy inżynierów pracujących w naszej firmie. Więcej na: http://allegro.tech

 • Apollogic

  Firma Apollogic jest rozpoznawana na rynku europejskim dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu analityki biznesowej, zarządzania informacją, optymalizacji procesów biznesowych, a także znana z wysokich kompetencji w tworzeniu dedykowanych aplikacji mobilnych i wieloplatformowych. Apollogic świadczy usługi zarówno w zakresie funkcjonalnym jak i technicznym m.in. w obszarach ERP, CRM i SRM, bazując na rozwiązaniach takich producentów, jak: SAP, Oracle, Microsoft. Firma rozwija także nowoczesne produkty SAP Fiori oparte na technologii SAPUI5. W obszarze zainteresowań Apollogic leżą również najnowsze technologie, takie jak tematyka związana z Big Data oraz koncepcje Internet of Things. Naszą specjalistyczną wiedzę oraz bogate doświadczenie rynkowe potwierdzają liczne narody m.in. Lider IT 2014 w kategorii BI Trends, Poznański Lider Przedsiębiorczości 2014, Gepard Biznesu 2015, 2013, 2012 i 2011 oraz Zwycięstwo na SAP Demo Jam w Maastricht.

  W Apollogic, najcenniejszym zasobem jest kapitał ludzki, dlatego:
  – realizujemy potrzebne i ważne zadania, dające zawodową i osobistą satysfakcję,
  – dzięki zachowaniu harmonii między pracą a życiem prywatnym, budujemy trwałe relacje i znajdujemy przyjemność z wykonywania nowych zadań,
  – tworzymy indywidualne relacje oparte na szacunku i wsparciu nieszablonowego myślenia,
  – motywują nas ambitne przedsięwzięcia i wyzwania,
  – zapewniamy warunki do rozwoju – podstawy wiedzy, pewności i otwartości.

  Jesteśmy zespołem ludzi o różnych kompetencjach, którzy patrząc z wielu perspektyw tworzą spójne rozwiązania.

 • Beyond.pl

  Firma Beyond.pl Sp. z o.o. powstała w 2005 roku i jest pierwszym w Polsce neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych oferującym usługi IT dla biznesu. Data Center 2 jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymało certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942 zaświadczający najwyższy standard bezpieczeństwa przechowywanych danych. W firmowym katalogu usług znajdują się m.in.: kolokacja, chmura obliczeniowa, infrastruktura dedykowana czy kompleksowa administracja IT. Oba centra danych Beyond.pl ulokowane są w Poznaniu, a ich łączna powierzchnia to 12 800 m2.

  NASZE ATRYBUTY

  INNOWACJA – jesteśmy pierwszym w Polsce centrum danych z dwoma różnymi systemami zasilania awaryjnego (statyczny i dynamiczny UPS) oraz z dwoma innymi systemami chłodzenia (tradycyjny z szafami klimatyzacyjnymi oraz adiabatyczny). Stworzyliśmy także pierwszą w Polsce publiczną chmurę obliczeniową e24cloud. Jako pierwsi w kraju wdrożyliśmy system SAP do clouda.

  BEZPIECZEŃSTWO – Data Center 2 to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum danych z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg amerykańskiej instytucji ANSI. Obiekt jest „fault tolerant infrastructure”, czyli w pełni odporny na awarie. Oznacza to, że Klient nigdy nie traci dostępu do danych. Oba nasze centra danych pomyślnie przeszły też audyt ISO 27001:2013 dotyczący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

  WSPARCIE KLIENTA – chcemy być zaufanym doradcą naszych Klinetów, a zakup usługi to dla nas dopiero początek współpracy. Oferujemy wsparcie i stały monitoring 24/7/365. Nasi eksperci pomagają w administracji i rozbudowie środowisk. Pracujemy z uznanymi na świecie partnerami technologicznymi (m.in. Intel, Lenovo, Dell EMC, VMware, Veeam).

  WYDAJNOŚĆ – tworzymy zoptymalizowane środowiska IT skalowalne w czasie rzeczywistym w przypadku cloud computingu. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze współczynnik zużycia energii PUE w Data Center 2 osiąga najniższy w Polsce poziom 1.1. Ciepło powstałe w wyniku prac urządzeń zużywamy do ogrzewania części biurowej, a oświetlenie i sprzęt wykorzystujemy maksymalnie efektywnie.

  Więcej informacji o nas na Facebooku https://www.facebook.com/beyonddatacenter/, Twitterze https://twitter.com/beyondpl, LinkedIN https://www.linkedin.com/company/2635847/ oraz naszej stronie www https://beyond.pl/!

  Zobacz Data Center 2 od środka! https://www.youtube.com/watch?v=8Rrc0MfyleM

 • Capgemini

  Software Solutions Center

  Software Solutions Center, we Wrocławiu od 2004 roku, w Poznaniu od 2015 roku,  jako centrum rozwoju oprogramowania  i usług informatycznych firmy Capgemini specjalizuje się w tworzeniu indywidualnych rozwiązań IT  dla znanych na całym świecie,  renomowanych klientów. Z naszych rozwiązań korzystają m.in.: Volkswagen, ZDF, KIR.

  Obecnie Software Solutions Center zatrudnia niemal 1000 specjalistów branży IT, którzy zajmują się głównie:

  • Projektowaniem, tworzeniem, testowaniem oraz wdrażaniem indywidualnych rozwiązań IT w oparciu o nowoczesne technologie programistyczne, takie jak Java, czy .NET, platformy bazodanowe (np. Oracle), Business Intelligence oraz technologie mobilne (np. Android, iOS, Windows Phone);
  • Projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem nowych rozwiązań programistycznych w ramach środowiska SAP;
  • Architekturą złożonych systemów informatycznych – projektowanie rozwiązań klasy Enterprise, konsulting;
  • Zarządzaniem projektami informatycznymi w oparciu o metodyki zwinne i klasyczne – stosujemy metodyki stworzone na bazie międzynarodowych standardów (takich jak Scrum, RUP) wzbogacone o nasze doświadczenia;  w zarządzaniu projektami opieramy się na standardach, tj. PMBOK (PMI) oraz ITIL;
  • Wsparciem funkcjonowania systemów indywidualnych oraz SAP.

  Więcej na naszej stronie internetowej:
  http://www.capgeminisoftware.pl/

 • Egnyte Poland

  Egnyte jest amerykańską firmą z siedzibą główną w Dolinie  Krzemowej, posiadającą w Poznaniu dział R&D liczący ponad 80 osób.

  Jesteśmy liderem w zakresie tworzenia i rozwijania Enterprise File Sharing dla klientów biznesowych. Nasze oprogramowanie pozwala na bezpieczny dostęp do plików z różnych urządzeń w ramach otwartej platformy, umożliwiającej klientom korzystanie z wielu aplikacji za pomocą jednego interfejsu.

  Do Poznania przenoszonych jest coraz więcej kluczowych projektów IT.

  Co warto podkreślić Egnyte będzie kontynuowało swój dynamiczny wzrost w Poznaniu, będąc głównym centrum R&D firmy. Firma oferuje nowe miejsca pracy dla programistów: JavaScript, Java, Python, oraz w dziedzinach takich jak: testowanie oprogramowania, DevOPS, design, analiza hurtowni danych (Big Data).

 • Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o.

  Franklin Templeton to wiodąca globalna organizacja zarządzająca inwestycjami od ponad 70 lat. Naszym najważniejszym zasobem są ludzie. Zatrudniamy ponad 9000 pracowników w 35 krajach na całym świecie na potrzeby obsługi ponad 240 produktów finansowych. W Polsce jesteśmy obecni od niemal 20 lat: posiadamy biura w Warszawie i Poznaniu. Od lipca 2019 około 1000 naszych poznańskich pracowników przeniosło się do nowoczesnego i ekologicznego biura w  kompleksie Nowy Rynek.  W naszej pracy koncentrujemy się na potrzebach klienta, budowaniu relacji, osiąganiu wysokiej jakości wyników i uczciwości w działaniu. Staramy się także zapewniać naszym pracownikom równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

  https://www.franklintempletoncareers.com/

 • GFT

  GFT to międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla biznesu, wspierających rozwój sektora finansowego, ubezpieczeń i przemysłu. Zespół światowej klasy specjalistów GFT łączy umiejętność pracy w regulowanych środowiskach z kompetencjami w obszarze chmury, sztucznej inteligencji czy Internetu Rzeczy. Wysokie kwalifikacje ekspertów firmy potwierdzają certyfikacje czołowych operatorów chmurowych: Google, AWS i Azure.

  Dzięki wiedzy zgromadzonej podczas wieloletniej współpracy z globalnymi klientami oraz silnym parterstwom, GFT bezpiecznie przeprowadza klientów przez proces biznesowej zmiany i zapewnia optymalizację kosztów. Odpowiednia skala pozwala firmie angażować się w projekty zgodnie z zasadą „Big enough to deliver, small enough to care”. Firma powstała w 1987 roku Niemczech. Obecnie jest zlokalizowana w 15 krajach i zatrudnia niemal 6 000 osób, z czego ponad 850 w Polsce – w Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

  gft.com/pl

  facebook.com/GFTPolska

 • Kinguin

  Kinguin jest jedną z największych platform transakcyjnych online, która pośredniczy w sprzedaży gier komputerowych i produktów cyfrowych. Zbudowaliśmy nasz serwis, aby ułatwić komunikację pomiędzy sprzedawcami i kupującymi, chronić interesy obu stron oraz móc oferować dobra cyfrowe w świetnej cenie. Od momentu powstania Kinguin w 2013 roku z naszych usług korzysta już ponad 5 milionów klientów i 4000 sprzedających na całym świecie.

  Zespół Kinguin to ponad 350 osób – pasjonatów e-sportu, gamingu i nowych technologii. Dążymy do tego, aby dostarczać rozrywki fanom gier komputerowych, a jednocześnie rozwijać nasz biznes zachowując maksimum innowacyjności i transparentności. W poznańskim biurze Kinguin pracuje 140 osób w zespołach IT, Marketingu, Customer Support i HR.

  Nasz stos technologiczny bazuje na wielu technologiach. Codebase utrzymujemy w PHP (przeważająca część kodu jest w tym języku), JavaScript (wraz z aplikacjami w Node.js, frameworki ReactJS, AngularJS), Java (bazując na frameworku Spring). Repozytoria kodu utrzymujemy w GIT + GITLAB. Do CI/CD używamy GITLAB-CI oraz JENKINS. Oprócz tego w naszych aplikacjach używamy technologii: Magento, MySQL, MongoDB, Cassandra, Hashicorp Consul, Hashicorp Vault, RabbitMQ, Kubernetes, Docker, Elasticsearch, Cassandra, Prometheus. Dbamy o jakość kodu (unit testy PHPUnit, Mocha, Junit, Codeception, Selenium, wyniki prezentujemy w SonarQube). Do zarządzania projektami wykorzystujemy JIRA, Confluence, Workplace, Slack. Pracujemy w metodykach zwinnych, w zależności od zespołu jest to Scrum lub Kanban.

 • Komputronik Biznes

  Firma

  Od ponad 20 lat pomagamy naszym Klientom przekształcać ich pomysły w wartości. Oferujemy doradztwo i kompleksową obsługę przedsiębiorstw i instytucji, bazując na wysokich kwalifikacjach oraz know-how z dziedziny sprzętu IT, usług i oprogramowania. Jako integrator rozwiązań opracowujemy
  i realizujemy plany kompleksowej informatyzacji, w tym modernizacji i integracji istniejących już systemów informatycznych. Dzięki wykorzystaniu technologii, tworzymy środowisko informatyczne bardziej wydajne i bezpieczne umożliwiając szybkie i elastyczne reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe.

  Ludzie

  Tworzymy zespół ponad dwustu doradców, inżynierów i serwisantów działających na terenie całej Polski. Obecnie poza centralą w Poznaniu, posiadamy 6 filii zlokalizowanych w największych miastach Polski. W naszych strukturach działają także wyspecjalizowane działy do obsługi sektorów publicznego, detalicznego (sieci handlowe, hotele, restauracje), medycznego, bankowo – finansowego oraz dział sprzedaży partnerskiej.

  Stwarzamy naszym pracownikom szanse na zdobycie specjalistycznej wiedzy, a także na rozwijanie ich kompetencji handlowych i menedżerskich. Szkolenia, udział w innowacyjnych projektach, współpraca z profesjonalistami pozwala na nieustanne doskonalenie swoich umiejętności.

  Każdy z nas ma możliwość realizowania swoich zawodowych pasji, a wielu z nas spełnia się również na innych polach. Zobaczcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=2dpHGKNNwFw

  Innowacje

  Współpracujemy z czołowymi dostawcami najnowocześniejszych technologii IT. Korzystając z naszej wiedzy, w ramach pracy Działu Badawczo-Rozwojowego opracowujemy i realizujemy innowacyjne projekty dla bardzo wielu branż. Nasze rozwiązania testujemy i dopracowujemy w Komputronik Biznes LAB.

  www.komputronikbiznes.pl

 • Mobica

  Świadczymy innowacyjne usługi programistyczne dla rynku urządzeń połączonych i współpracujących. Wykorzystujemy najnowsze technologie dostosowane do zapotrzebowania usługi doradztwa biznesowego, usługi z zakresu produkcji nowatorskiego oprogramowania oraz szeroki zakres usług z nim związanych, takich jak projektowanie UX/UI oraz zapewnienie jakości oprogramowania (QA) na każdym etapie jego cyklu życia. Posiadamy 12 centrów rozwoju oprogramowania (R&D) na całym na świecie, z których dostarczamy rozwiązania dla branż, m.in. motoryzacyjnej; urządzeń mobilnych; półprzewodników; technologii finansowych; TV i Broadcasting; marynistycznej, lotniczej i obronnej; medycznej i astronautycznej oraz IoT (Internet Rzeczy). Wiele z naszych rozwiązań znajduje zastosowanie w codziennym życiu, od smartfonów, poprzez telewizory i samochody do inteligentnych budynków i miast.

 • Netguru

  Netguru, z główną siedzibą w Poznaniu, to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie, świadcząca kompleksowe usługi konsultingowe z zakresu tworzenia aplikacji webowych i mobilnych, integracji systemów oraz designu i tworzenia autorskich rozwiązań programistycznych dla klientów z Europy Zachodniej, Azji, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Na swoim koncie Netguru ma już ponad 180 ukończonych projektów z różnych branż dla klientów zarówno z wielkich korporacji, jak i start-upów we wczesnej fazie rozwoju. Specjaliści Netguru wykorzystują w projektach najnowsze technologie, działając w oparciu o sprawdzone metodologie Agile i Lean Startup.

  Netguru dwukrotnie znalazło się w top 5 najszybciej rozwijających się firm w centralnej Europie według rankingu „Deloitte Fast 50”, a także na liście najszybciej rozwijających się spółek w Europie według Financial Times.

  Jako pracodawca, Netguru, jako jedna z nielicznych w Polsce firm propaguje pracę zdalną i elastyczny czas pracy. Firma zatrudnia ponad 220 osób w całym kraju i zapewnia im najlepsze możliwe narzędzia do pracy, niezależnie, czy pracują w biurach czy zdalnie. Oprócz tego Netguru wspiera dynamiczny rozwój pracowników oferując szeroką ofertę warsztatów, szkoleń oraz umożliwiając uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach. Największym atutem firmy jest transparentność, efektywna komunikacja oraz wysoka jakość tworzonych produktów.

  Netguru aktywnie wspiera lokalne społeczności deweloperskie i designerskie, biorąc udział oraz organizując różnego rodzaju wydarzenia dla uczestników spoza firmy. Do najnowszych przedsięwzięć należą: Dribbble Meetup, Netguru Digital Forum czy Netguru Code College.

 • Pearson OKI

  Pe­ar­son IOKI to oko­ło 160-oso­bo­wy ze­spół zaj­mu­ją­cy się two­rze­niem plat­form i ma­te­ria­łów e-le­ar­nin­go­wych wspie­ra­ją­cych na­ukę ję­zy­ka an­giel­skie­go. Je­ste­śmy czę­ścią gru­py Pe­ar­son – mię­dzy­na­ro­do­wej or­ga­ni­za­cji z po­nad 200-let­nią hi­sto­rią, co daje nam moż­li­wość pra­cy nad pro­duk­ta­mi o glo­bal­nym za­się­gu, jak i re­al­ne­go kształ­to­wa­nia przy­szło­ści edu­ka­cji na świe­cie. Nasz ze­spół skła­da się z dzia­łów IT, Con­tent Cre­ation, Ef­fi­ca­cy Ana­li­tycs, Sup­port oraz jed­no­stek wpie­ra­ją­cych (Ad­mi­ni­stra­cja, HR, Fi­nan­se). Pracujemy w środowisku międzynarodowym, dzieląc naszą pracę między biura grupy Pearson zlokalizowane na całym świecie. W Pearson IOKI rozwijamy aktualnie kilka projektów, które prowadzimy w oparciu o metodykę Agile SCRUM.

  Nasz dział IT, będący częścią Pearson English Technology, zatrudnia obecnie w Poznaniu ponad sto osób. Tworząc oprogramowanie, dostarczamy rozwiązania, które są skalowalne i testowalne. Po stronie przeglądarki korzystamy z frameworka Angular. Wykorzystujemy ES6, SASS, korzystając równocześnie z możliwości, które daje HTML5. Podczas rozwoju produktu współpracujemy ściśle z zespołem UX podczas licznych warsztatów lub codziennych spotkań. Oprogramowanie po stronie serwerowej tworzone jest w językach PHP5 (Symfony), Java (Spring), C# (.NET) oraz JavaScript (NodeJS). Programiści współpracują przy użyciu narzędzi GIT i Gerrit. Wykorzystywane są również narzędzia wspomagające Continuous Integration oraz Continuous Delivery.

  W myśl hasła Pearsona “Always Learning” stawiamy na rozwój. Chętnie uczestniczymy w licznych szkoleniach oraz konferencjach w kraju i za granicą. Również w codziennej pracy systematycznie poszerzamy nasze umiejętności dzięki nowym zadaniom i różnorodnym obowiązkom.

  Więcej o firmie na Facebook oraz LinkedIn.

 • Primesoft Polska

  Primesoft Polska jest liderem rynku w zakresie produkcji i dystrybucji kompleksowych rozwiązań IT dla sektora biznesowego w kraju i za granicą.

  Firma dostarcza systemy klasy Enterprise w zakresie elektronicznego przetwarzania, obiegu i archiwizowania dokumentów workflow|DMS oraz zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych BPM. Drugi filar działalności to systemy webowe, intranetowe oraz systemy mobilne. Primesoft Polska obsługuje spółki giełdowe, międzynarodowe koncerny, grupy kapitałowe, banki i instytucje finansowe, spółki sektora publicznego, a także wiele firm będących światowymi liderami w swoich branżach. Dostarczane przez Primesoft Polska rozwiązania wyróżniają się najwyższą jakością, skutecznością i elastycznością. Firma swój sukces zawdzięcza zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz zespołowi specjalistów. Wiedza i doświadczenie zdobyte w trakcie realizacji licznych wdrożeń, pozwala na optymalizację procesów biznesowych szybko i efektywnie, gwarantując stabilną i długookresową współpracę.

 • PSI Polska sp. z o.o.

  PSI Polska Sp. z o.o jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG. Koncern istnieje od 1969 roku i jest wiodącym dostawcą systemów informatycznych dla logistyki, produkcji i energetyki. W 1998 roku spółka zadebiutowała na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie i obecnie posiada oddziały na całym świecie: w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Chinach i Wielkiej Brytanii. Oddział w Polsce istnieje od 2004 roku i dynamicznie się rozwija, w tej chwili zatrudnia niemal 200 pracowników. Odpowiadamy za rozwój produktów całego koncernu – to właśnie w Poznaniu zlokalizowany jest dział R&D. Oprócz tego wdrażamy i dopracowujemy systemy na potrzeby naszych klientów- zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.

 • Roche

  Roche Polska jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Każdego dnia wspomagamy lekarzy w ich codziennej walce o zdrowie i życie pacjentów, współpracujemy również ze środowiskami akademickimi i medycznymi.

  Strategia Roche koncentruje się na diagnostyce molekularnej oraz terapiach celowanych. Firma posiada nowoczesne i unikalne portfolio w takich dziedzinach terapeutycznych jak: onkologia, nefrologia, transplantologia, reumatologia, neurologia, kardiologia i choroby zakaźne. Jest też liderem w diagnostyce medycznej – dostarcza systemy umożliwiające szybkie i dokładne wykrywanie chorób oraz monitorowanie ich przebiegu.

  Roche działa w Polsce od ponad 100 lat. Współcześnie, firma obecna jest w kraju od początku lat dziewięćdziesiątych. Roche Polska wspiera rozwój polskiej gospodarki poprzez wielomilionowe inwestycje w badania i rozwój, transfer wiedzy oraz współpracę z polskimi naukowcami.

 • Sonalake

  About company

  Sonalake is a software partnering company running two software design, development and management offices in Poznań, Poland and Dublin, Ireland. We offer a wide range of services in the area of product design & development, software engineering and expert consulting to help our clients, ranging from the biggest global brands such as AOL/Yahoo!, Travelport or Vodafone, to the latest start-up disruptors.

  We help enterprises to innovate using software, reinforcing existing know-how and data with cutting-edge analytics, automation and visualisation technologies. Our technology focus is on cutting edge open-source software across the full stack, complemented by our agile approach and our platform frameworks that offer accelerated time to market.

  At Sonalake we understand that the quality of software we produce is reflective of the quality of people we have working with us. We are proud of the positive culture that continues to evolve within the company based on our shared values and ways of working. We are all about people, so trust is really important to us. We are not big on hierarchy – we do openness and opportunity, building teams that span from experienced leaders to bright graduates in a mentoring culture, regardless of the office location. We operate a very flat organisation structure to promote collaboration & innovation. Our offices are not just a business workplace. We intend on offering the space to developer communities and meetup groups working on different technologies.

  We have a proud history of promoting diverse and progressive workplaces and this ethos has been carried forward since our very foundation, with no fewer than 12 nationalities currently represented among about 130 people currently employed, with about 90 in Poznań.

  For more, please visit sonalake.com

 • TomTom

  TomTom created the easy-to-use navigation device, one of the most influential inventions of all time. Since then, we have grown from a start-up, into a global technology company.

  We design and develop innovative navigation products, software and services, that power hundreds of millions of applications across the globe. This includes industry-leading location-based and mapmaking technologies, embedded automotive navigation solutions; personal navigation devices and apps, and the most advanced telematics fleet management and connected car services.

  Combining our own R&D expertise with business and technology partnerships, we continue to shape the future, leading the way with autonomous driving, smart mobility and smarter cities.

  Headquartered in Amsterdam with offices in 37 countries, we offer advanced digital maps that cover 142 countries and 33 territories, and our hyper-detailed and real-time TomTom Traffic information service reaches more than five billion people in 69 countries.

  To read our story, visit www.tomtom.com

 • ZETO S.A.

  ZETO S.A. w Poznaniu to nowoczesność, dynamiczne zarządzanie procesami informatycznymi, profesjonalizm i rzetelność. Jesteśmy integratorem systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w zakresie IT. Istniejąc od 50 lat, współtworzymy rynek informatyczny w Polsce, wytyczamy standardy rozwijając przy tym biznes naszych klientów. Nasze doświadczenie i stosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz najwyższej klasy sprzętu komputerowego pozwala nam obsługiwać nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia teleinformatyczne. Naszym celem jest budowanie bezpiecznej i niezawodnej infrastruktury IT, pozwalającej na systematyczny rozwój firm naszych klientów. Bazując na  profesjonalnej wiedzy i wysokim potencjale usługowym umożliwiamy naszym klientom koncentrację wyłącznie na swojej głównej działalności, a w konsekwencji osiąganie sukcesów biznesowych.

  Profesjonalizm, wysokie kompetencje pracowników, stosowanie wyłącznie najnowszych rozwiązań technologicznych dają naszym klientom gwarancję stabilności i wiarygodności naszych usług oraz pozwalają rzetelnie wywiązywać się z przyjętych zobowiązań. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług są od lat stosowane w naszej firmie międzynarodowe standardy jakościowe, czego dowodem są uzyskane certyfikaty ISO 9001, ISO/IEC 27001 oraz ISO/IEC 20000 gwarantujące klientom wysoki poziom satysfakcji.

  ZETO S.A. w Poznaniu jest firmą, która swój model biznesowy opiera na nowoczesnych usługach outsourcingu IT dla podmiotów gospodarczych oraz projektowaniu i wykonywaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Naszą domeną jest także konsulting i wdrożenia systemów klasy ERP, wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Skupiamy wszystkie najważniejsze elementy projektów IT w jednym miejscu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i wykorzystując moce naszego nowoczesnego Data Center.