Studia I stopnia

Grupa studentów na WydzialeMatematyka

Fascynuje Cię królowa nauk? Jesteś umysłem ścisłym? Chcesz studiować matematykę na wiodącej uczelni w Polsce? Wybierz studia na kierunku Matematyka i wykorzystaj potencjał tej dziedziny! Matematyka stanowi ważny element kultury i działalności człowieka, a także rozwija zdolności krytycznego myślenia. Przez 3 lata (6 semestrów) zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu określonych zagadnień z matematyki. Te studia to przygoda pełna intelektualnych wyzwań!

Studenci siedzą na schodach z laptopemInformatyka

Współcześnie ekspert w sektorze IT może liczyć na szeroki wybór dobrze płatnych ofert pracy, obejmujących wiele obszarów nauki i biznesu. Jeśli zatem chcesz poszerzyć swoje umiejętności analitycznego myślenia i nie boisz się technologii to mamy coś dla Ciebie! Przygotowaliśmy 3,5–letnie (7 semestrów) studia inżynierskie na kierunku Informatyka, dzięki którym zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu informatyki i matematyki. Poznasz także nowoczesne technologie, co pozwoli Ci się odnaleźć na bardzo różnorodnym i ciągle zmieniającym się rynku pracy.

Studenci siedzący na auliNauczanie matematyki i informatyki

Z myślą o osobach, które chcą połączyć swoją wiedzę z zakresu matematyki i informatyki z pasją do prowadzenia zajęć dydaktycznych uruchomiliśmy unikatowy kierunek studiów!  Na kierunku  Nauczanie matematyki i informatyki kształcimy przyszłych nauczycieli tych dwóch przedmiotów szkolnych. W trakcie 3 lat (6 semestrów) studiów zdobędziesz ugruntowaną wiedzę z matematyki i informatyki, niezbędną  do nauczania tych przedmiotów. Wyposażymy Cię w kompetencje zawodowe i osobiste, dzięki którym sprostasz wyzwaniom, przed jakimi staje współczesna edukacja. W czasie studiów będziesz mieć stały dostęp do nowoczesnego sprzętu wysokiej klasy. Wybierz kierunek Nauczanie matematyki i informatyki by edukować kolejne pokolenia!