Data wydarzenia: -

Konferencja NuTMiC2022

W dniach 29-31 sierpnia 2022 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się międzynarodowa konferencja NuTMiC 2022 (Number-Theoretic Methods in Cryptology). Jest to konferencja naukowa poświęcona zastosowaniu teorii liczb w kryptografii i kryptoanalizie.

NuTMiC jest konferencją organizowaną w 2-letnim cyklu. Pierwsza jej edycja odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim 2017 roku, a druga miała miejsce na Uniwersytecie Paryskim w 2019 roku. W roku 2021 NutMiC miał być organizowany na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, jednak ze względu na pandemię COVID-19 konferencja została przełożona na rok 2022.
Wykłady plenarne na konferencji wygłoszą: Nicolas Courtois (University College London), Robert Dryło  (SGH Warsaw School of Economics, Military University of Technology), Andrej Dujella (University of Zagreb), Mika Hirvensalo (University of Turku), Antoine Joux (The CISPA Helmholtz Center for Information Security), Rei Safavi-Naeini (University of Calgary), Jorge Urroz (Universitat Politècnica de Catalunya).

Więcej informacji nt. konferencji NuTMiC2022 można znaleźć na stronie http://nutmic2021.amu.edu.pl/