Bogdan Sołtys

(ur. 30 I 1949, Poznań)

Po uzyskaniu w roku 1966 świadectwa dojrzałości podjął w tymże roku studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej, które ukończył w roku 1972. Jednocześnie w roku 1969 przyjęty został na II rok Studium Wieczorowego Matematyki UAM. Po roku został studentem studiów dziennych matematyki na sekcji teoretycznej. Studia te ukończył w roku 1973 uzyskując dyplom magistra matematyki. W roku 1972 podjął pracę jako asystent stażysta, a następnie asystent na Politechnice Poznańskiej. Od roku 1974 pracował w Instytucie Matematyki UAM. Doktoryzował się w roku 1980 na podstawie rozprawy ,,O pewnych uniwersalnych F-przestrzeniach”, której promotorem był Lech Drewnowski. W roku 1993 przeszedł na etat starszego wykładowcy. Pracował na UAM do roku 2015 kiedy to przeszedł na emeryturę.

Opracował Roman Murawski

Źródło: Archiwum UAM