Partnerzy i sponsorzy

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ściśle współpracuje z firmami z branży IT, aby zapewnić swoim studentom różnorodność obszarów nauki oraz pozwolić im posiąść wiedzę dostosowaną do oczekiwań pracodawców na współczesnym rynku pracy.

 • ALE Nauczanie

  Logo Ale Nauczanie

  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisał umowę ramową o współpracy z Fundacją ALE Nauczanie i firmą AKCES Edukacja – oficjalnym dystrybutorem LEGO Education w Polsce. Rozwiązania LEGO Education są odpowiedzią na wyzwania edukacyjne przyszłości, lecz przyszli pedagodzy muszą najpierw sami nauczyć się posługiwać tymi narzędziami. Umowa ta zakłada organizację warsztatów dla studentów naszego Wydział pokazujących jak stosować w praktyce zestawy LEGO Education.

  Sygnatariusze umowy chcą wspólne działać na rzecz włączenia aspektów robotyki do programu nauczania na kierunku Nauczanie Matematyki i Informatyki. Zamierzają także realizować wspólne projekty inżynierskie dotyczące robotyki oraz organizować tematyczne konkursy dla uczniów i studentów.

 • Apollogic

  Logo Apollogic

  W Apollogic budujemy aplikacje mobilne i desktopowe, integrujemy systemy IT i wdrażamy oprogramowanie firm SAP i Microsoft. Doradzamy organizacjom w dziedzinie cyfrowej transformacji przy wykorzystaniu możliwości sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, mieszanej rzeczywistości i analizy predykcyjnej. Tworzymy autorskie aplikacje biznesowe wspierające działy finansowe, sprzedażowe i prawne, prowadzimy audyty IT oraz świadczymy usługi konsultingowe dla firm chcących automatyzować wewnętrzne procesy.

  Aplikując do nas możesz pracować w jednym z zespołów:

  • Smart Business
  • theBlue.ai  – Artificial Intelligence
  • Cloud Application Factory
  • Software Development
  • RapidLab  – IoT & Hardware Design
  • Business Intelligence

  W Apollogic pracuje ponad 100 osób, w tym konsultanci SAP i Microsoft, inżynierowie AI i IoT, programiści, analitycy danych, specjaliści ds. sieci, architekci rozwiązań i projektanci UX.

  Siedziba firmy znajduje się na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego na Naramowicach, ale znaczna część zespołu pracuje w trybie zdalnym lub hybrydowym.

  Strona: https://apollogic.com/pl/
  LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/apollogic

 • AT Computers

  AT computers

  Na rynku funkcjonujemy od ponad 15 lat. Podejmujemy się różnorodnych projektów IT,  podchodzimy do nich kompleksowo. Jesteśmy ekspertami w zakresie zabezpieczeń sieciowych, rozwiązań serwerowych i backupu danych- stworzyliśmy autorskie rozwiązanie ATcomp Backup Solution.

  Specjalizujemy się w dedykowanych systemach dla biznesu. Jesteśmy jedną z największym firm sprzedających produkty marek ESET, Dell, Stromshield. Obsługujemy klientów z sektora prywatnego i publicznego oraz z organizacji pozarządowych z całej Polski.

 • Capgemini

  Capgemini

  W Software Solutions Center tworzymy aplikacje i rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie wielu osobom, gdyż pracujemy dla klientów z wielu branż – od logistycznej, motoryzacyjnej i rozrywkowej po sektory publiczne, chemiczne i finansowe. Jesteśmy ekspertami w dziedzinach takich jak Java, Cloud, .NET, React, testing i inne.

  Interesuje Cię praca lub praktyki w Capgemini? Zapraszamy na nasze stoisko podczas Targów Pracy i Staży Branży IT 2022, gdzie podczas rozmowy z naszymi specjalistami będziesz mógł/będziesz mogła zadać wszystkie nurtujące Cię pytania.

  Do zobaczenia!
  Zespół Capgemini

  Strona: https://capgeminisoftware.pl/poznaj-nas/
  FB: https://www.facebook.com/CapgeminiPl/

 • DomData

  Logo DomData

  DomData to polska firma IT działającą na rynku europejskim już prawie od dwóch dekad. DomData jest autorem Ferryt low-code Platform - kompletnej platformy low-codeowej do szybkiego tworzenia rozwiązań i automatyzacji procesów biznesowych.

  DomData zatrudnia ponad 300 wysokiej klasy specjalistów IT tworzących systemy na potrzeby rynku polskiego i międzynarodowego. Głównymi odbiorcami firmy są najnowocześniejsze banki polskie i światowe instytucje finansowe takie jak: ING Bank, BNP Paribas, mBank, Bank Pekao, La Banque Postale, Velo Bank, Nest Bank, Bank Pocztowy, itd.

  W ramach nawiązanej współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM a DomData, przedstawiciele firmy będą prowadzić zajęcia w zakresie low-code developemtu na WMI. Firma objęła również rolę mentora tematycznego dla studenckich projektów inżynierskich oraz projektów badawczo-rozwojowych. W ramach współpracy, DomData będzie także sponsorem interesujących inicjatyw uniwersyteckich, m.in. wyjazdów studentów WMI na renomowaną uczelnię Stanford.

  https://domdata.pl/

 • Franklin Templeton Investments

  Franklin Templeton Investments

  Franklin Templeton to globalna organizacja finansowa, która należy dzisiaj do największych na świecie zarządzających aktywami, i posiada oddziały na głównych rynkach finansowych, obsługując klientów w ponad 150 krajach. Świadczymy wysokiej jakości usługi związane z zarządzaniem aktywami dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Poznańskie biuro, mieszczące się w nowoczesnym i ekologicznym budynku w centrum miasta, jest naszym największym oddziałem w Europie. Pracujemy hybrydowo, często w międzynarodowych zespołach. Nieustannie się rozwijamy i poszukujemy nowych talentów.

 • GFT

  logo_gft

  O GFT – Shaping the future of digital business

  GFT jest pionierem transformacji cyfrowej. Wykorzystując technologie nowej generacji, umożliwiamy klientom zwiększenie produktywności dzięki inteligentnym rozwiązaniom programistycznym. Koncentrujemy się na finansach cyfrowych, rozwiązaniach dla przedsiębiorstw z zakresu sztucznej inteligencji i danych oraz modernizacji platform.

  GFT wyróżnia ogromne doświadczenie technologiczne, silny ekosystem partnerów oraz wiedza branżowa. Działając agile@scale, wspieramy transformację cyfrową klientów z sektorów finansowego i ubezpieczeniowego, a także branży przemysłowej. Talenty GFT tworzą, wdrażają i zarządzają oprogramowaniem, umożliwiając innowacyjnym firmom działanie zgodnie z przepisami prawa.

  Dzięki obecności na ponad 15 rynkach na całym świecie, GFT jest zawsze blisko swoich klientów. Korzystamy z przeszło 35-letniego doświadczenia oraz globalnego zespołu złożonego z ponad 10 tysięcy ekspertów, którym umożliwiamy rozwój kariery w najbardziej innowacyjnych obszarach IT. Akcje GFT Technologies SE są notowane na Niemieckiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w indeksie SDAX (skrót: GFT-XE).

  www.gft.com/pl/pl
  www.blog.gft.com/pl/
  www.linkedin.com/company/gft-group
  www.twitter.com/gft_pl

 • IT.Integro

  IT.INTEGRO

  Jesteśmy strategicznym Partnerem Microsoft w Polsce, współpracując w zakresie efektywnej edukacji rynku na temat zintegrowanych systemów informatycznych (ERP) oraz wdrażając Microsoft Dynamics 365 Business Central/NAV. Od 1991 roku wspieramy firmy w nieustannym procesie rozwoju, doskonalenia, wzrostu. Wraz z naszymi Klientami wkraczamy w świat cyfrowych przemian, wskazując właściwe kierunki. Pracujemy z firmami z całego świata, realizując projekty wdrożeniowe od San Francisco po Singapur. Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmowej zakładki kariera, w której znajdują się najnowsze oferty pracy, a także informacje na temat procesu rekrutacji i ścieżki rozwoju.

  IT.integro Career Starter to płatny program stażowy stworzony z myślą o przyszłych programistach  i Konsultantach systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Dynamics NAV). Program przeznaczony jest dla absolwentów oraz studentów III, IV lub V roku takich kierunków jak informatyka, ekonometria czy zarządzanie produkcją, a także kierunków pokrewnych. Staż realizowany jest raz w roku, w okresie wakacyjnym. Co roku dostaje się na niego kilkunastu studentów lub absolwentów. Razem spędzają czas na szkoleniach, nauce programowania oraz procesów biznesowych, a także wspólnych integracjach.

  Dowiedz się więcej na www.careerstarter.pl i postaw z nami swoje pierwsze kroki w branży IT.

 • Karty Grabowskiego

  Logo Karty Grabowskiego

  Karty Grabowskiego to seria unikalnych, matematycznych kart do nauki poprzez zabawę zarówno w domu, jak i w szkole. To firma rodzinna z prawie 30-letnią historią stworzona przez nauczyciela matematyki – Andrzeja Grabowskiego. Dzisiaj firmę prowadzą Jego dzieci - Justyna Grabowska-Dybek oraz Mateusz Grabowski.
  Więcej o misji oraz historii firmy można dowiedzieć się z wywiadu przeprowadzonego na kanale na Youtube "Przygody Przedsiębiorców".

  Karty Grabowskiego dostępne są na oficjalnej stronie firmy: http://kartygrabowskiego.pl/

  FB: https://www.facebook.com/kartygrabowskiego
  Tiktok: https://www.tiktok.com/@kartygrabowskiego
  Pinterest: https://pl.pinterest.com/kartygrabowskiego/
  Youtube: https://www.youtube.com/@kartygrabowskiego

 • KKS Lech Poznań

  Logo KKS Lech Poznań

  Lech Poznań obecnie grający w Ekstraklasie, to jeden z największych klubów piłkarskich w Polsce.  W swojej historii wywalczył 7 tytułów Mistrza Polski, 5 razy triumfował w rozgrywkach o Puchar Polski, 6 razy zdobywał Superpuchar Polski. Jedną z najważniejszych struktur Klubu jest Akademia, mająca siedzibę we Wronkach. Jest ona prekursorem szkolenia młodzieży w Polsce, swoich wychowanków systematycznie dostarcza do pierwszej drużyny oraz Reprezentacji Polski.

 • Pearson

  Logo Pearson

  We are the world’s leading learning company, supporting learning processes and contributing to the transformation of education systems. We are bringing value to customers in nearly 200 countries with digital content, assessments, qualifications, and data.

  The AI Capabilities team is located in Poland. We are an R&D unit supporting Pearson international business. We create systems that use AI methods to facilitate the process of human learning. Our role is to design, build, and continuously improve customer-facing AI-powered products features across Pearson and provide technical leadership in the application of AI at Pearson.

  We specialize in two main types of intelligent capabilities: adaptive modelling and diagnostic capabilities that fast-track learners through a course of learning and identify struggling learners, and Natural Language Processing-based assessment capabilities that evaluate a learner's soft and hard skills through text or speech.

  We proudly support the Polish AI communities and host our own series of open talks & workshops.

 • PSI Polska

  PSI Polska

  Gdy zapalasz światło, nadajesz bagaż na lotnisku, tankujesz paliwo lub podróżujesz pociągiem – prawdopodobnie korzystasz z naszego oprogramowania. Od 1969 roku rozwijamy i integrujemy systemy informatyczne dla energetyki, produkcji i logistyki. PSI Polska z oddziałem w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG, który zatrudnia na całym świecie ponad 2300 osób, z czego 350 w Poznaniu.

 • Roche Polska Sp. z o.o.

  W ciągu naszej 125-letniej historii, firma Roche stała się jedną z największych firm biotechnologicznych na świecie, czołowym dostawcą diagnostyki oraz światowym dostawcą innowacyjnych rozwiązań transformacyjnych w głównych obszarach terapeutycznych. Nasze zaangażowanie na rzecz pracowników, partnerów, interesariuszy i - co najważniejsze - naszych pacjentów, pozostaje równie silne jak w pierwszym dniu tej podróży.

  W Roche Informatics naszym celem jest dostarczanie technologii, które rewolucjonizują praktykę medycyny i poprawiają jakość życia pacjentów, umożliwiając im dłuższe i zdrowsze życie. Polska stanowi kluczowy ośrodek technologiczny, wspierający cyfrową innowację i inspirujący rozwój.

  Stanowimy zróżnicowany zespół pełen otwartych i przyjaznych ludzi, entuzjastycznie nastawionych do nowości technologicznych oraz innowacyjnych rozwiązań IT. Nasza pasja napędza naszą pracę, inspiruje do wspólnego dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także do doceniania różnorodności punktów widzenia. Jesteśmy źródłem inspiracji dla siebie nawzajem, jednocześnie zdeterminowani, by nasza praca pozytywnie zmieniała przyszłość medycyny i poprawiała życie ludzi na całym świecie.

  Aby dowiedzieć się więcej o nas: 

  • Sprawdź naszą stronę internetową globalną: here
  • Obserwuj nas na Linkedin: RocheRoche Polska
  • Sprawdź nasze aktualne oferty pracy: here
  • Dołącz do naszej Społeczności Talentów: here
 • Rockwool

  logo rockwool

  ROCKWOOL GBS należy do Grupy ROCKWOOL – światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej – dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. W przeciwieństwie do obszernej 80-letniej historii Grupy ROCKWOOL i 30-letniej obecności ROCKWOOL w Polsce, ROCKWOOL GBS może wydawać się względnym nowicjuszem. Centrum powstało w 2016 roku i jest jedynym centrum kompetencyjnym w Grupie ROCKWOOL zajmującym się profesjonalnym wsparciem biznesu. Obecnie stanowi zespół ponad 450 ekspertów, którzy świadczą wsparcie w zakresie: finansów, IT, badań i rozwoju, inżynieringu, zakupów oraz marketingu.  Wśród pracowników ROCKWOOL GBS znajdują się inżynierowie projektujący maszyny dla fabryk, specjaliści ds. oprogramowania i IT rozwijający automatyzację i aplikacje mobilne dla biznesu i jego klientów, projektanci graficzni tworzący obrazy, animacje i filmy dla globalnych kampanii marketingowych, a także eksperci w dziedzinie kontroli czy raportowania.

  Poznaj ROCKWOOL GBS

 • Sollers Consulting

  Logo formy Sollers Consulting

  We are a Team of over 800 professionals who build the Digital Future for the world's largest insurance, banking, and leasing organizations. Our history of business advisory and software implementation goes back to the year 2000. Sollers Consulting's roots are in Europe, but the company's footprint is visible around the world. Our teams are now located in offices in Warsaw, Lublin, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Cologne, Paris, Barcelona, and Tokyo - and we're still growing! Being agile across our company and our projects enable us to play an active role in industries with high digitalization needs. As an international company with offices & projects around the world and Sollers of 20+ nationalities, we thrive in our multi-culture. We guarantee you will feel like you belong here, whether you are from Poland, the West, the East or another hemisphere.

 • SPOC S.A.

  Logo firmy SPOC

  W SPOC w 2010 jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy swoją przygodę z ServiceNow - kompleksową platformą cloudową, z której dziś korzysta już niemal 7000 firm na świecie.
  Obecnie jesteśmy jednym z wiodących partnerów ServiceNow w Europie obsługującym klientów bez względu na szerokości geograficzne.
  Zrzeszamy prawdziwych profesjonalistów i największych pasjonatów ServiceNow, ponieważ nasza działalność w 100% koncentruje się na tych właśnie rozwiązaniach.
  Każdego dnia dokładamy starań, by SPOC był czymś więcej niż miejscem pracy. Nawiązujemy prawdziwe przyjaźnie, obchodzimy urodziny, celebrujemy przełomowe momenty, ale też małe sukcesy. Doceniamy odwagę i proaktywność w rozwiązywaniu problemów, nie rozliczamy za błędy. Każdy z nas ma realny wpływ na to jaki dzisiaj jest SPOC i każdy może czuć się ważny!

  https://career.spoc.eu/
  https://www.facebook.com/spocpl https://www.linkedin.com/company/spoc-servicenow-elite-partner/mycompany/

 • STX Next

  Logo firmy STX Next

  STX Next to największy Pythonowy software house w Europie. Obecnie firma zatrudnia prawie 600 osób, w tym ponad 250 Python i JavaScript Developerów. Naszą domeną są również DevOps, Machine Learning, Data Engineering, React Native, jak i UX. Od 17 lat nasze interdyscyplinarne zespoły tworzą wyjątkowe produkty dla klientów, łącząc dobre praktyki, świetnej jakości oprogramowanie i nowe technologie. Używamy agilowych metod pracy i wciąż, nieustająco się rozwijamy. Aktualnie STX Next rozszerza swoją działalność poza Europę i otwiera swój pierwszy oddział w Meksyku.


  https://www.stxnext.com/
  https://career.stxnext.com/
  https://www.facebook.com/StxNext
  https://www.linkedin.com/company/stx-next-python-experts/mycompany/

 • Vizlib Poland

  vizlib

  Our feature-rich, intuitive Qlik Sense solutions empower data-driven organisations to extend their current analytics capabilities and uncover meaningful insights faster than ever before. We make data talk. Leveraging our ready-to-use extension products, organisations go from mere data reporting to data storytelling in seconds, significantly boosting their time-to-market for new Qlik Sense projects. We are valued partner to many of the world's leading businesses that seek fast, effective and branded solutions to boost data adoption across their organisations.

 • Wunderman Thompson Technology

  Wunderman Thhompson Technology

  W Wunderman Thompson Technology wykorzystujemy technologię, żeby zapewnić biznesowy rozwój naszych klientów. Tworzymy platformy marketingowe, oparte o systemy zarządzania treścią, wykorzystując innowacyjne pomysły i nowoczesne rozwiązania. Od AWS, przez Javę, React po Webpack i wiele innych – nasi eksperci pracują przy architekturze, developmencie, zapewnianiu jakości i pozostałych etapach projektu IT. Jak dotąd przekonali się o tym najwięksi: Ford, Shell, Colgate, Unilever czy GSK.

  W Poznaniu, Bydgoszczy i Katowicach pracuje ponad 350 technologicznych pasjonatów, którzy chcą i potrafią dzielić się tym, co najlepsze: wiedzą i doświadczeniem. Mogliście spotkać nas na konferencjach czy meet-upach w Polsce i na świecie. Współpracujemy z uczelniami (organizując wykłady i staże dla studentów kierunków technicznych) i szkołami technicznymi (tworząc program nauczania klasy Technik Programista i tworząc miejsca praktyk). W WT Tech tworzymy dobrą atmosferę mentoringu i wsparcia. I wciąż mamy energię na więcej!

 • XTM Poland

  Firma XTM International została założona w 2002 roku, gdy dostarczenie nowoczesnej technologii tłumaczeniowej, spełniającej błyskawicznie ewoluujące potrzeby i oczekiwania firm działających na rynkach globalnych było niemałym wyzwaniem.
  W dzisiejszych czasach, regularne tworzenie, aktualizacja i tłumaczenie ogromnych ilości treści ma kluczowe znaczenie dla większej liczby firm i organizacji, niż kiedykolwiek wcześniej. Nasz innowacyjny system do zarządzania tłumaczeniami - XTM Cloud, wyposażony w zintegrowane narzędzia CAT, od dwudziestu lat pomaga osiągnąć ten cel.
  Od zawsze wspieramy otwarte standardy, a próg wejścia jest niesamowicie niski - aby rozpocząć bezpieczne korzystanie z XTM Cloud wystarczy przeglądarka internetowa.

  https://xtm.cloud/pl/

 • Żabka Polska

  Logo Żabka

  Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem najszybciej rozwijającej się sieci sklepów typu convenience w Polsce i jednym z najbardziej dynamicznych formatów na świecie, otwierając ponad 4000 nowych sklepów w latach 2016-21. Około 15,5 miliona konsumentów mieszka nie dalej, niż 500 m od najbliższej Żabki. W ramach strategii odpowiedzialności Żabka podjęła się zobowiązań w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, różnorodności i włączającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz dekarbonizacji i cyrkularności.

  Więcej informacji o spółce Żabka Polska na: www.zabka.pl.
  Informacje o Grupie Żabka można znaleźć na: www.zabkagroup.com.
  Link do Raportu Odpowiedzialności za rok 2021: https://zabkagroup.com/pl/nasza-odpowiedzialnosc/

Sponsorzy

Logo DomData