Podsumowanie Finału VI Memoriału Urszuli Marciniak

Za nami finał VI Memoriału Urszuli Marciniak! W ubiegłą sobotę finaliści zmierzyli się ze sobą w trzech 45-minutowych rundach. Do finału przystąpiło szerokie grono uczestników wyłonionych na podstawie wcześniejszych etapów eliminacyjnych w czterech kategoriach wiekowych: Młodzicy (kl. 3-5 SP), Juniorzy (kl. 6-8 SP), Licealisci (szkoły średnie) oraz Dorośli (osoby, które ukończyły szkoły ponadpodstawowe). Na koniec zawodnicy wzięli udział w wykładzie pt. "Nie da się. Ale DLACZEGO?", który wygłosił dr Bartłomiej Bzdęga. Po wykładzie nastąpiło ogłoszenie listy zawodników zakwalifikowanych do ostatniego etapu konkursu. Do Wielkiego Finału przeszło po dziesięć osób z każdej kategorii wiekowej z najwyższą liczbą punktów zdobytych łącznie w rundach I-III. Po zakończeniu ostatnich zmagań wyłonieni zostali zwycięzcy:

W kategorii Młodzicy:

• I miejsce - Szymon Małolepszy
  • II miejsce - Barbara Baranowska
  • III miejsce - Szymon Szagański

W kategorii Juniorzy:

• I miejsce - Aleksandra Sienkiewicz
  • II miejsce - Mateusz Siuda
  • III miejsce - Maurycy Wysocki

W kategorii Licealiści:

• I miejsce - Igor Szymczak
  • II miejsce - Robert Wolak
  • III miejsce - Dominik Danilewicz

W kategorii Dorośli:

• I miejsce - Mateusz Litka
  • II miejsce - Karolina Krzywda
  • III miejsce - Weronika Łapa
Wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie ogromne zaangażowanie głównej organizatorki, pani dr Dominiki Wojtery-Tyrakowskiej pełniącej na naszym Wydziale funkcję Pełnomocnika Dziekana ds. współpracy ze szkołami, pani Prodziekan dr Edyty Juskowiak oraz grupy studentów WMI. Serdecznie gratulujemy laureatom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w Memoriale. Do zobaczenia w przyszłym roku!