Data publikacji w serwisie:

Nauka. Innowacja. Biznes. Prezentacja projektów badawczo-rozwojowych WMI

23 stycznia 2024 był dniem pełnym innowacji i technologicznego entuzjazmu na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Wydarzenie "Nauka. Innowacja. Biznes. Prezentacja projektów badawczo-rozwojowych" przyciągnęło liczne grono pasjonatów nauki, studentów i ekspertów z branży.

Nasi zdolni studenci informatyki zaprezentowali swoje przełomowe prace, obejmujące szeroki zakres tematów od algorytmiki, przez cyberbezpieczeństwo, aż po sztuczną inteligencję. Każdy projekt był świadectwem kreatywności i zaawansowania technologicznego.

W trakcie wydarzenia wyjątkowym momentem było ogłoszenie zwycięzców w dwóch kategoriach - Nagroda Publiczności oraz Nagroda Jury w skład którego oprócz prowadzących zajęcia i projekty badawczo-rozwojowe, wchodzili również zaproszeni goście i partnerzy: Wojciech Stramski (Beyond.pl), Radosław Mączyński (DomData AG), Paczkowski Wojciech oraz Święciki Maciej (All for One Poland)

W pierwszej kategorii wybrany został projekt "NoName", którego autorami byli Anna Izydorczyk, Mateusz Piątkowski oraz Jakub Pluciński

W kategorii nagradzanej przez Jury, wybrane zostały trzy najlepsze zespoły:

  • 1 miejsce: SciChat (Czerniak Marcin, Henyk Jakub, Moryl Marek, Serba Aleksandra, Zaręba Jakub)
  • 2 miejsce: Medicraft (Filip Patyk)
  • 3 miejsce: TalentFinder (Wojciech Lidwin, Klaudia Marciniak)

Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach pisania listów motywacyjnych i projektów magisterskich oraz cieszyć się networkingiem przy pizzy, co sprzyjało wymianie doświadczeń i idei.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy nie mogli być z nami, a także tych, którzy chcą ponownie przeżyć te emocjonujące chwile, do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia oraz relacji wideo przygotowanej którą przygotowała firma DomData.