WMI na inauguracji ogólnouniwersyteckiej

2 października 2023 w Auli Uniwersyteckiej odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego 2023/2024.

Dla społeczności Wydziału Matematyki i Informatyki miała ona w tym roku szczególne znaczenie, ponieważ Wydział świętuje 30 lat swojego istnienia. Z tym większą radością podziwialiśmy naszych pracowników i absolwentów, którzy reprezentowali WMI.Prof. Michałowi Karońskiemu przyznano najwyższe wyróżnienie UAM - medal Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis. Pani dr Sylwia Antoniuk otrzymała nagrodę Praeceptor Laureatus.

Wykład inauguracyjny pt. "O dobrej sztucznej inteligencji" wygłosił prof. Krzysztof Jassem. Również absolwenci WMI, pani Danuta Sibilska i pan Kamil Guttmann, dali nam powody do dumy otrzymując medal UAM dla wyróżniających się absolwentów.Serdecznie wszystkim GRATULUJEMY!

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z wystąpień naszych profesorów podczas inauguracji.

fot. Adrian Wyrota i Przemysław Stanula