Data publikacji w serwisie:

Zmarł profesor Stanisław Szufla

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 lipca 2020 roku (w wieku 77 lat) zmarł prof. zw. dr hab. Stanisław Szufla, emerytowany profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wieloletni Kierownik Zakładu Analizy Matematycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki, wybitny specjalista w zakresie analizy matematycznej, równań różniczkowych i całkowych.

Profesor Szufla był cenionym nauczycielem wielu roczników młodzieży akademickiej. Wypromował 5 doktorów, z których jeden posiada już tytuł profesora. Opublikował ponad 70 artykułów naukowych. Z osiągnięciami Profesora można zapoznać się na stronie poświęconej jego osobie.

Społeczność naszego Wydziału oraz całego Uniwersytetu poniosła niepowetowaną stratę. W tych trudnych chwilach składamy wyrazy głębokiego współczucia Synowi oraz całej Jego Rodzinie.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona we wtorek,  21 lipca 2020 r. o godzinie 12:00 w Kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP na Osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej 88 na Ratajach  w Poznaniu. Pogrzeb Profesora Szufli odbędzie się w tym samym dniu o godzinie 14:15 na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu, wejście od strony ul. Gnieźnieńskiej.