Czwarty certyfikat "Studia z przyszłością"

4 marca 2024 roku, w hali Polskiego Radia we Wrocławiu przy ulicy Karkonowskiej, miała miejsce gala wręczenia certyfikatów IX edycji konkursu "Studia z Przyszłością", zorganizowana została przez fundację Perspektywy. To wyjątkowe wydarzenie, które zebrało przedstawicieli świata akademickiego z różnych zakątków Polski i stanowiła święto innowacji i jakości w edukacji wyższej.

Podczas uroczystej ceremonii przedstawiciele kierunków studiów z polskich uczelni, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, mieli zaszczyt odebrać Certyfikaty „Studia z Przyszłością”. Nagrody te zostały przyznane za innowacyjne, merytorycznie wartościowe programy nauczania, które zostały wdrożone na akredytowanych kierunkach. Dyplomy i statuetki wręczali znakomici przedstawiciele świata nauki i edukacji: prof. Dariusz Rott z Komisji Certyfikacyjnej (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie), Grażyna Kaczmarczyk (Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego), a także dr Bartłomiej E. Nowak (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej).

Wśród uczestników uroczystości znaleźli się Rektorzy, Dziekani oraz menedżerowie kierunków studiów, którzy reprezentowali akademickie środowiska z całego kraju.

Kierunek studiów Informatyka I stopnia, nie tylko otrzymał prestiżowy Certyfikat, ale również został wyróżniony Laurem Pracodawców. Karolina Trela, prowadząca uroczystość, wyraziła swoje uznanie dla konkursu: „Konkurs i Program Certyfikacyjny 'Studia z Przyszłością' to projekt, w którym identyfikujemy, wyróżniamy i promujemy te miejsca naukowego i edukacyjnego spotkania, w których pasja najpełniej i najpiękniej splata się z wiedzą, kulturą, mądrością i pięknem ludzkiego umysłu. Jakkolwiek górnolotnie to zabrzmi, kierunki i uczelnie wyróżniane w konkursie 'Studia z Przyszłością' to najcenniejsze i najbardziej wartościowe miejsca akademickich spotkań w Polsce”.

Nagrody w imieniu kierunku Informatyki I stopnia odebrali dziekan wydziału, prof. Krzysztof Dyczkowski, prodziekan prof. Edyta Juskowiak, oraz dr Joanna Siwek i dr Andrzej Wójtowicz, współtwórcy programu studiów.