Data publikacji w serwisie:

Sportowe sukcesy WMI

Po wczorajszym Dniu Sportu na UAM mamy powody do dumy!

Reprezentacja Wydziału Matematyki i Informatyki w sztafecie w składzie: Tomasz Kościuszko, Karol Leśnik, Michał Rzeczkowski, Sohail Farhangi i Tomasz Zaworski zajęła pierwsze miejsce! Mimo niespodziewanego wydłużenia trasy, nasi zawodnicy pokazali niezwykłą determinację i umiejętności, przekraczając granice swoich możliwości! 

W tegorocznym Wiosennym RozRUCHu również stanęliśmy na podium zajmując jako Wydział drugie miejsce - w ciągu miesiąca pokonaliśmy łącznie 6141,18 km!!! To imponujący wynik, który pokazuje naszą siłę i wytrwałość. Szczególne gratulacje należą się Magdalenie Stachowiak, która zwyciężyła wśród kobiet na całym Uniwersytecie w kategorii marsz w terenie!

Nasi sportowcy nie zawiedli również na boisku! Drużyna siatkarska trójek kobiet w składzie Marta Mierzyńska, Barbara Michalska i Oliwia Misiak pokonała wszystkie rywalki, zdobywając zasłużone zwycięstwo!

To nie koniec sukcesów... Prof. Krzysztof Piszczek zajął pierwsze miejsce w turnieju tenisa stołowego!

Warto również dodać, że student Maciej Bem otrzymał nagrodę Pani Rektor dla najlepszych studentów sportowców roku za wyniki w szermierce, a para naszych studentów Aleksandra Giedziun i Maksym Trzasko uświetniła swoim występem tanecznym wieczorną uroczystość zamykającą Dzień Sportu na UAM.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich studentów, doktorantów i pracowników za ich zaangażowanie i udział w tych niezapomnianych wydarzeniach! To właśnie Wasza determinacja i współpraca sprawiły, że nasz Wydział może cieszyć się takimi wspaniałymi osiągnięciami!