Sukces studentów WMI na hackathon Softswiss x Smart City Poznań

W dniach 23-24 maja odbył się hackathon Softswiss x Smart City Poznań, w którym wystartowały z naszego Wydziału dwie drużyny: wwss oraz eqo.

Na podium programistycznego wyzwania stanęli nasi studenci z drużyny wwss. Serdecznie gratulujemy! W skład zespołu wchodzili studenci I roku Informatyki: Władysław Kuczerenko, Wojciech Grzybowski, Szymon Jóźwiak i Stanisław Jarocki.

Podajemy link do postu na LinkedIn opisującego doświadczenia wwss z hackatonu.

Drużyna eqo w składzie Maciej Kowalski, Przemysław Głowacki i Arden Wołowiec (studenci Informatyki, członkowie koła naukowego Byte_IT) również bawiła się świetnie. Tegorocznym tematem hackathonu Softswiss x Smart City Poznań był waste segregation tool. Dlatego właśnie studenci z zespołu eqo połączyli różnorodne umiejętności, aby stworzyć aplikację na urządzenia mobilne w technologii internetowej, która przydziela śmieci do odpowiednich koszy na podstawie ich zdjęcia. Rdzeniem tego rozwiązania był model uczenia maszynowego klasyfikujący materiał, z którego powstał sfotografowany odpad.