Sukces studentów WMI w konkursie projektów badawczo-rozwojowych AI Tech

W dniach 16-20 czerwca 2023 studenci drugiego roku informatyki na studiach magisterskich biorący udział w projekcie AI Tech uczestniczyli w Szkole Letniej w Warszawie kończącej projekt.

W ramach szkoły odbyło się rozstrzygnięcie konkursu projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w powiązaniu z pracami magisterskimi. W konkursie wzięli udział studenci wszystkich uczelni partnerskich projektu AI Tech tzn. Politechniki Gdańskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Warszawskiego. Projekty zostały zgłoszone w trzech kategoriach powiązanych z obszarami kształcenia wspieranymi przez projekt AI Tech: sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i cyberbezpieczeństwo. We wszystkich kategoriach studenci WMI zdobyli łącznie 5 z 12 przyznanych nagród i wyróżnień, w tym dwa pierwsze miejsca dla projektów Dosintos (Antonio Rodriguez, Kacper Koziełło) oraz Novel machine translation methods (Kamil Guttmann, Mikołaj Pokrywka). Pozostałe nagrody i wyróżnienia otrzymały projekty: DarcAI (Adam Osiowy, Karol Idaszak, Michał Kozłowski, Andrzej Preibisz), Aplikacja txtLocker (Aleksandra Zbąska) i AMUseBot (Iwona Christop, Adrian Charkiewicz, Kacper Dudzic, Mikołaj Krzymiński, Julian Zabłoński, Dominik Zaleśny).

W ramach Szkoły Letniej studenci uczestniczyli w zajęciach praktycznych i teoretycznych ze sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa prowadzonych przez wybitnych specjalistów areny międzynarodowej oraz praktyków z firm. Zajęcia obejmowały m.in. Self-supervised learning, Deep Learning, Machine Learning Operations (MLOps), Natural Language Processing (NLP), Kedro framework, hackowanie na bazie Software Defined Radio (SDR), Cyber Threat Intelligence, narzędzia kryminalistyki cyfrowej, ecosystem tożsamości cyfrowej.