Sukcesy Międzyszkolnego Koła Olimpijskiego z Matematyki

Z radością informujemy o osiągnięciach członków Międzyszkolnego Koła Olimpijskiego z Matematyki działającego w VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu!

W roku szkolnym 2023/2024 koło po raz kolejny potwierdziło swoją wartość, przyczyniając się do sukcesów swoich członków w LXXV Olimpiadzie Matematycznej. Spośród średnio 20-30 uczestników, którzy regularnie uczestniczą w zajęciach, aż 19 zakwalifikowało się do II etapu olimpiady. Spośród nich siedmiu uzyskało tytuł finalisty i jeden - laureata. Warto wspomnieć, że jednym z finalistów jest uczeń 6 klasy szkoły podstawowej, najmłodszy finalista w historii Olimpiady Matematycznej!
Na szczególne wyróżnienie zasługuje jedyna finalistka, która nie tylko osiągnęła znakomite wyniki w Olimpiadzie Matematycznej, ale także została powołana do reprezentacji Polski na XIV Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej Dziewcząt.

Od 2015 roku Międzyszkolne Koło Olimpijskie z Matematyki, prowadzone przez dra Bartłomieja Bzdęgę, starszego wykładowcę na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, stało się inkubatorem talentów matematycznych. Spotkania koła odbywają się każdego piątku w godzinach od 16:00 do 19:00 od września do kwietnia. Dzięki tym spotkaniom młodzi matematycy z zaangażowaniem i pasją rozwijają swoje umiejętności w algebrze, analizie, teorii liczb, geometrii i kombinatoryce.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!