Nasz Wydział podpisał porozumienie dotyczące kierunku Informatyka Kwantowa

31 maja 2022 r. nasz Wydział podpisał porozumienie z Wydziałem Fizyki i firmą IBM dotyczące powołania partnerskiego kierunku studiów o nazwie Informatyka Kwantowa.

W spotkaniu uczestniczyła JM Pani Rektor prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, Pani Prorektor prof. dr. hab. Joanna Wójcik, Pan Prorektor prof. dr. hab. Michał Banaszak, Dziekan Wydziału Fizyki prof. UAM dr. hab. Roman Gołębiewski, dr Piotr Biskupski z firmy IBM oraz Dziekan naszego Wydziału prof. UAM dr. hab. Krzysztof Dyczkowski. Kierunek realizowany będzie na Wydziale Fizyki, przy współpracy z naszym Wydziałem. Pierwszy nabór studentów planowany jest na rok akademicki 2023/2024.

Informatyka kwantowa to interdyscyplinarny kierunek studiów, łączący w sobie obszary wiedzy z zakresu fizyki i informatyki. Więcej informacji można znaleźć na stronie Wydziału Fizyki.