Współpraca naszego Wydziału i KKS Lech Poznań

Nasz Wydział rozpoczął współpracę z KKS Lech Poznań. W środę, 3 lutego zostało podpisane porozumienie przez prof. dr hab. Michała Banaszaka, Prorektora ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką UAM oraz Piotra Rutkowskiego, Prezesa Klubu.

Współpraca pomiędzy Wydziałem a Klubem odbywać się będzie na wielu płaszczyznach. Z jednej strony będą to działania angażujące studentów do udziału w projektach z drugiej prowadzenie wspólnych prac i inicjatyw badawczych.

Już dziś, na Wydziale realizowane są projekty włączające studentów w budowanie narzędzi informatycznych możliwych do wykorzystania i usprawnienia niektórych działań w Klubie. Rozpoczęte zostały również prace badawcze, których celem jest zastosowanie metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do prowadzenia analiz danych sportowych dostarczonych przez KKS Lech Poznań.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Uniwersytetu. Zachęcamy do obejrzenia podsumowania zawarcia umowy przygotowanego przez studio filmowe.