Beyond.pl partnerem edukacyjnym UAM

– W tej chwili na polskim rynku brakuje 30 tys. pracowników z kwalifikacjami informatycznymi – mówi prezes i założyciel Beyond.pl Michał Grzybkowski. – Cieszymy się, że będziemy mogli oddziaływać na to, jakie drogi wybiorą młodzi ludzie, wskazywać z naszej perspektywy najbardziej interesujące komercyjnie trendy oraz zachęcać najlepszych do pozostania w Polsce i rozwijania swoich kompetencji w naszym kraju. Chcemy zrobić wszystko, żeby zatrzymać zdolnych studentów, zapewniając im konkurencyjne w skali świata miejsca pracy – dodaje.

– Współpraca z firmą Beyond.pl to przede wszystkim dostęp do praktycznej wiedzy, ale także możliwość odbycia staży oraz zatrudnienia absolwentów Wydziału.  To aspekt, na który ostatnimi laty bardzo mocno zwracamy uwagę – tłumaczy z kolei prof.  Jerzy Kaczorowski, dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Firma Beyond.pl Sp. z o.o. powstała w 2005 roku i jest pierwszym w Polsce neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych oferującym usługi IT dla biznesu. Data Center 2 jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymało certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942 zaświadczający najwyższy standard bezpieczeństwa przechowywanych danych. W firmowym katalogu usług znajdują się m.in.: kolokacja, chmura obliczeniowa, infrastruktura dedykowana czy kompleksowa administracja IT. Oba centra danych Beyond.pl ulokowane są w Poznaniu, a ich łączna powierzchnia to 12 800 m2.

Beyond.pl oferuje Uniwersytetowi dostęp do praktyk studenkich, wsparcie w procesie kształcenia poprzez m.in. wykłady gościnne czy inicjowanie tematów prac dyplomowych, pomoc przy organizacji wydarzeń naukowych oraz szansę odwiedzania Data Center 2. Integralną częścią obiektu Beyond.pl jest trasa edukacyjna pozwalającą doświadczyć, jak wygląda system ochrony danych na najwyższym poziomie.