Współpraca z firmą Samsung

W dniu 7 września 2015 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Samsung Electronics Polska podpisały Porozumienie o podjęciu długofalowej współpracy w rozwijaniu innowacyjnych projektów z dziedziny nowych technologii i komunikacji. Współpraca polegać ma na wdrażaniu wspólnych programów badawczych, wymianie specjalistów, tworzeniu wspólnych publikacji oraz współdziałaniu w zakresie dydaktyki. Jednostką realizującą współpracę od strony Uczelni jest Wydział Matematyki i Informatyki. W uroczystości podpisania umowy brali udział: prorektor UAM Jacek Witkoś, prorektor UAM Andrzej Lesicki, dziekan WMI Jerzy Kaczorowski, prodziekan WMI Jerzy Szymański, prof. Krzysztof Jassem, prezes Samsung R&D Europe Youngmin Lee, menedżer Samsung Electronics KyeongYong Yoon oraz dyrektor strategiczny działu R&D Samsung Electronics Polska Adam Roś.