Współpraca z Fundacją ALE Nauczanie i firmą AKCES Edukacja

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisał umowę ramową o współpracy z Fundacją ALE Nauczanie i firmą AKCES Edukacja – oficjalnym dystrybutorem LEGO Education w Polsce. Rozwiązania LEGO Education są odpowiedzią na wyzwania edukacyjne przyszłości, lecz przyszli pedagodzy muszą najpierw sami nauczyć się posługiwać tymi narzędziami. Umowa ta zakłada organizację warsztatów dla studentów naszego Wydział pokazujących jak stosować w praktyce zestawy LEGO Education.

Sygnatariusze umowy chcą wspólne działać na rzecz włączenia aspektów robotyki do programu nauczania na kierunku Nauczanie Matematyki i Informatyki. Zamierzają także realizować wspólne projekty inżynierskie dotyczące robotyki oraz organizować tematyczne konkursy dla uczniów i studentów.