Data wydarzenia: -

9th Polish Combinatorial Conference

W dniach 18-24 września 2022 r. odbędzie się konferencja 9th Polish Combinatorial Conference, która podobnie jak poprzednie edycje z tego cyklu odbędzie się w Ośrodku Badawczo-Konferencyjnym IMPAN w Będlewie (pierwsza konferencja odbyła się w 2006 roku pod nazwą "Poznań-Zielona Góra Workshop on Combinatorics’’, kolejne odbywają się co dwa lata pod nazwą "Polish Combinatorial Conference"). Konferencja finansowana będzie przez Międzynarodowe Centrum Matematyczne im. Stefana Banacha, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Jagielloński, Akademię Górniczo-Hutniczą (Kraków), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Warszawski. Celem konferencji jest jak zawsze prezentacja i integracja polskiego środowiska kombinatorycznego oraz jego konfrontacja z czołówką światową.

Wykłady plenarne na tegorocznej PCC wygłoszą: Maria Axenovich (Karlsruhe Institute of Technology), Maria Chudnovsky (Princeton University), David Gamarnik (MIT), Jane Pu Gao (University of Waterloo), Martin Grohe (RWTH Aachen University), Jarosław Grytczuk (Warsaw University of Technology), Michael Henning (University of Johannesburg), Asaf Shapira (Tel-Aviv University), Istvan Tomon (ETH Zurich).

W czasie konferencji odbędą się tradycyjnie warsztaty dla studentów, doktorantów i innych zainteresowanych, poprowadzone w tym roku przez Petera Allena z London School of Economics and Political Science oraz Piotra Micka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ważnym wydarzeniem podczas konferencji będzie jak zawsze rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu "Open Mind" na najlepszego polskiego młodego matematyka w dziedzinie kombinatoryki i informatyki teoretycznej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji: https://9pcc.wmi.amu.edu.pl/