Finał konkursu FIRST® LEGO® League 2024

Już 6 kwietnia 2024 r. na naszym wydziale odbędzie się finał konkursu FIRST® LEGO® League.

Jest to największy międzynarodowy program, który inspiruje pokolenia obywateli świata i pokazuje im jak wielka moc w kreowaniu przyszłości leży w ich rękach. Program został stworzony jako synergia potrzeb rynku pracy i celów edukacyjnych. Dzieci pracując metodą projektu rozwijają kompetencje przyszłości. Poprzez wykorzystanie prostych narzędzi do tworzenia prototypów i wizualizowania rozwiązań jakimi są klocki LEGO uczniowie budują w sobie poczucie własnej wartości i sprawczości. Wiele zadań, które rozwiązują uczniowie pozwala odnaleźć się w programie wszystkim dzieciom – zarówno umysłom „ścisłym” jak i „humanistycznym”.

W sezonie 2023-2024 MASTERPIECE℠ FIRST® LEGO® League królową jest KREATYWNOŚC! Drużyny wymyślą nowe sposoby tworzenia i rozpowszechniania sztuki na całym świecie, dzielenia się swoimi pasjami i wyrażania siebie. Więcej informacji o konkursie: https://fll.edu.pl/