Data wydarzenia: -

Konferencja ELAZ 2022

W dniach 22-26.08.2022 r. na naszym Wydziale odbędzie się międzynarodowa konferencja "ELAZ 2022”.

ELAZ to skrót niemieckiej nazwy "Elementare un Analythische Zahlentheorie", która oznacza elementarną i analityczną teorię liczb. Ten cykl konferencji (odbywających się co dwa lata) zapoczątkowany został w Niemczech i szybko zyskał światową renomę. W roku 2018 organizatorem ELAZ był Instytut Maxa Plancka w Bonn, jeden z czołowych matematycznych ośrodków naukowych na świecie. W roku 2022 (z dwuletnim przesunięciem, z powodu epidemii) po raz pierwszy konferencja z tego cyklu jest organizowana w Polsce.

Tradycyjnie ELAZ jest okazją do spotkania młodych adeptów teorii liczb z czołowymi przedstawicielami tej dziedziny. W tej edycji konferencji zapowiedzieli swój udział m.in. Christoph Aistleitner (Graz University of Technology), Jörg Brüdern (University of Göttingen), Harald Andres Helfgott (University of Göttingen), Mariusz Lemańczyk (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu), Alberto Perelli (University of Genova), János Pintz (MTA Rényi Institute) i Gérald Tenenbaum (Institut Élie Cartan de Lorraine). Wykłady zdalne wygłosili Dorian Goldfeld (Columbia University), Henryk Iwaniec (Rutgers University), Kaisa Matomäki (University of Turku), Kohji Matsumoto (Nagoya University), Maksym Radziwiłł (Caltech) i Kannan Soundararajan (Stanford University).

Więcej informacji nt. konferencji ELAZ 2022 można znaleźć na stronie http://elaz.amu.edu.pl/