Konferencja „Współpraca – Energia – Przyszłość"

Konferencja „Współpraca – Energia – Przyszłość”, która w dniu 27 września br. miała miejsce na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, miała na celu podsumowanie dotychczasowej współpracy i zebranych doświadczeń Grupy Enea zaangażowanej w Program wspierania szkolnictwa branżowego i technicznego oraz wytyczanie nowych kierunków, inspiracji i pomysłów na kolejne lata współpracy, ukierunkowanej na doskonalenie i rozwój młodych ludzi, którzy w przyszłości będą wpływać i decydować o tym jak będzie wyglądać sektor energetyczny i inne ważne dziedziny gospodarki.

Grupa Enea cztery lata temu, z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej, uruchomiła program wsparcia szkolnictwa branżowego i technicznego, aby w ten sposób efektywnie włączyć się w rozwój kompetencji uczniów klas elektrycznych i energetycznych w szkołach technicznych. Do dziś nawiązali współpracę już z 16 szkołami technicznymi i branżowymi z obszaru działania Grupy