Data wydarzenia: -

Logic Colloquium 2021

W dniach 19 - 24 lipca br. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest gospodarzem Logic Colloquium czyli Europejskich Letnich Spotkań Stowarzyszenia na rzecz Logiki Symbolicznej. Organizatorami wydarzenia są Wydziały Psychologii i Kognitywistyki UAM oraz Matematyki i Informatyki.

Mimo iż w tym roku konferencja odbywa się on-line, zainteresowanie jest bardzo duże o czym świadczy ponad 230 zarejestrowanych uczestników z całego świata, dla których przygotowano niemal 150 referatów.

Szczegółowy program spotkania znajduje się tutaj.

Logic Colloquium organizowane jest w ramach działań Association for Symbolic Logic - międzynarodowej organizacji wspierającej badania i studia nad logiką. Jego podstawową funkcją jest zapewnienie efektywnego forum do prezentacji, publikacji i krytycznej dyskusji na temat pracy naukowej w tej dziedzinie badań. ASL co roku organizuje dwa główne spotkania, jedno w Ameryce Północnej i jedno w Europie - i jest to Logic Colloquium, które odbywa się co roku w innym mieście. W poprzednich latach spotkania odbywały się m.in. w Helsinkach, Sztokholmie czy Pradze, a w Polsce do tej pory dwa razy - w 1977 i 2007 roku we Wrocławiu.