Data wydarzenia: -

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Oblicze

Zapraszamy na dziesiątą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Matematyki Θβℓιcℤε, która odbędzie się w dniach 5-7 maja na naszym Wydziale. Konferencja Θβℓιcℤε jest ogólnopolską konferencją zrzeszającą studentów matematyki i kierunków pokrewnych, w tym fizyki czy informatyki. Organizatorami konferencji są studenci z Koła Naukowego Matematyków działającego na WMI. Przez trzy dni będzie można wysłuchać ponad pięćdziesięciu studenckich referatów i zapoznać się z kilkunastoma przygotowanymi przez nich plakatami.

Link do oficjalnej strony Konferencji oraz do oficjalnej strony na Facebook

Wstępny harmonogram wydarzenia

Podsumowanie po konferencji:

W dniach 5–7 maja bieżącego roku odbyła się na naszym wydziale dziesiąta edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Matematyki Oblicze, na którą przybyło ponad stu dwudziestu studentów nie tylko matematyki, ale i fizyki czy informatyki. Uczestnicy wygłosili ponad pięćdziesiąt referatów oraz zaprezentowali ponad dwadzieścia plakatów.
Wykład otwierający o tytule „Teoria gier – poletko doświadczalne matematyków i informatyków”, wygłoszony przez prof. UAM dr hab. Małgorzatę Bednarską-Bzdęgę stanowił ujęcie technicznej i praktycznej różnorodności konferencji, która zrzesza nie tylko miłośników czystej teorii, ale i tych, którzy w matematyce odnajdują sposób opisu ogarniającej nas rzeczywistości.
Tematyka referatów była rozległa, dotycząca między innymi topologii algebraicznej, teorii grafów, teorii gier, kryptografii czy teorii spektralnej. Mogliśmy uczestniczyć w wykładach dotyczących takich zagadnień jak problem Waringa dla pierścieni liczbowych, topologicznej K-teorii, spektralnej teorii grafów, teorii gier różniczkowych czy teorii punktów stałych.
Sesja plakatowa, która była jedną z największych w całej historii Oblicza, odbyła się drugiego dnia konferencji w holu głównym wydziału. Na plakatach, przygotowanych przez studentów z całej Polski, znalazły się między innymi zagadnienia dotyczące teorii chaosu, fraktali czy teorii reprezentacji. Ponadto mogliśmy zobaczyć i przeprowadzić dyskusję z autorami plakatów na tematy dotyczące zastosowań matematyki w fizyce czy chociażby muzyce.
W przerwach pomiędzy referatami studenci mieli możliwość kontynuowania dyskusji rozpoczętych na wykładach w specjalnie przygotowanych do tego salach oraz Klubie Profesorskim.
Dzięki zaangażowaniu naszych organizatorów i wolontariuszy, którymi przewodniczył Prezes Stowarzyszenia Oblicze – dr Jędrzej Garnek, możliwe było sprawne przeprowadzenie konferencji. Głównymi organizatorami tej edycji byli studenci trzeciego roku matematyki Kamil Przespolewski oraz Martyna Stawna. Ponadto, organizatorami byli również Prezeska Koła Naukowego Matematyków UAM Anna Szymczyk oraz członkowie Koła: Adrianna Smolińska, Filip Jankowski i Michał Jastrzębski. W organizacji Konferencji pomagali również dr Katarzyna Taczała, dr Paweł Płaczek i doktorant WMI Andrzej Kokosza, którzy od wielu lat wspierają Konferencję Oblicze.