Data wydarzenia:

VW na WMI

W dniu 7 marca 2023 r. (wtorek) na Wydziale Matematyki i Informatyki gościć będziemy Pana Łukasz Olejniczaka z Volkswagen Poznań. Zapraszamy na godzinę 12:00 do Auli B na wykład "Matematyka w pracy inżyniera konstruktora. Wybrane zagadnienia procesu." Tematem prezentacji będzie wskazanie wybranych fragmentów matematyki używanych w procesie konstrukcji i projektowania wnętrza samochodu.

W tym dniu w holu głównym w godzinach 9:00-14:00 czynne będzie stoisko firmy Volkswagen, gdzie będzie można otrzymać informacje dotyczące między innymi programów stażowych, możliwości zatrudnienia i współpracy. Serdecznie zapraszamy!

Łukasz Olejniczak jest inżynierem konstruktorem, absolwentem kierunku Mechanika i Budowa Maszyn Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Obecnie zatrudniony jest Volkswagen Poznań jako starszy specjalista w zakresie konstrukcji wnętrza samochodów, w szczególności deski rozdzielczej, kanałów klimatyzacji oraz wyposażenia specjalnego. W przeszłości pracował w Polsce, Niemczech i Anglii i projektował dla koncernów samochodowych, między innymi Volkswagena, Forda i Porsche.