Zawody w rozwiązywaniu łamigłówek - Memoriał Urszuli Marciniak 2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartych zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych - Memoriale Urszuli Marciniak 2022. Konkurs skierowany jest zarówno do uczennic i uczniów jak i dorosłych miłośników łamigłówek. Rozgrywany jest niezależnie: w Poznaniu (WMI), w Kielcach organizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, we Wrocławiu organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz w Warszawie organizowany przez CLV Liceum Ogólnokształcące.

Zawody składają się z dwóch etapów:

• eliminacyjnego, który odbywa się dla uczniów w szkole, a w przypadku uczestników dorosłych online
  • Finału Memoriału, w którym uczestniczą osoby zakwalifikowane z etapu eliminacyjnego

Forma Finału będzie uzależniona od rozwoju sytuacji pandemicznej (stacjonarnie na WMI lub online).

Zawodnicy startują indywidualnie w jednej z czterech kategorii:

• Młodzicy (kl. 3-5 SP),
  • Juniorzy (kl. 6-8 SP),
  • Licealiści (szkoły średnie),
  • Dorośli (osoby dorosłe, które ukończyły szkoły ponadpodstawowe).

Osoby z najlepszymi wynikami w eliminacjach w swoich kategoriach zostają zaproszone do udziału w Finale Memoriału, podczas którego w trzech rundach zostaną wyłonieni uczestnicy Wielkiego Finału, do którego zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych uczestników z każdej z kategorii.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2022 r. przez formularz rejestracyjny umieszczony na stronie wydarzenia MUM2022, na której znajdują się również harmonogram oraz regulamin konkursu. Zmiana terminu zgłoszeń oraz harmonogramu nastąpiła w związku z wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach. Organizatorzy konkursu będą informować na stronie wydarzenia o ewentualnych kolejnych zmianach w przebiegu konkursu.

W przygotowaniu do zawodów z pewnością pomogą informacje o zadaniach, o których informacje można znaleźć na stronie poświęconej Edukacji Matematyczno-Informatycznej w sekcji dotyczącej Memoriału Urszuli Marciniak.