Serdecznie zapraszamy na wykład z serii Wykładów Akademii Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI Tech)
Tytuł: Nienawidzę cyberbezpieczeństwa!
Data: poniedziałek, 19.12.2022, godz. 15:30-17:00
Prelegent: Piotr Konieczny (Niebezpiecznik.pl)
Abstrakt: W ramach prelekcji przedstawimy najbardziej oburzające paradoksy branży cyberbezpieczeńztwa. Na przykładzie konkretnych incydentów zobrazujemy to, co można było zrobić lepiej oraz jakich błędów powinni unikać zarówno dostawcy usług, jak i użytkownicy końcowi - czyli my wszyscy. Nie zabraknie praktycznych porad, opisu ciekawych narzędzi, a także cennych wskazówek dla studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z cyberbezpieczeństwem. Pokażemy kulisy pracy oraz obalimy kilka popularnych mitów, m.in. dotyczących wymagań oraz płacy. Jeśli umknęła Ci literówka w pierwszym zdaniu - tym bardziej zapraszamy na wykład, ponieważ każdy z nas jest podatny na zagrywki cyberprzestępców, dowiedz się jakie.
Biogram: Piotr Konieczny, ekspert ds. bezpieczeństwa, od 16 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed atakami. Absolwent Glasgow Caledonian University. Wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT, laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider. Wykładowca studiów podyplomowych z cyberbezpieczeństwa na Akademii Marynarki Wojennej i AGH. W swojej karierze przeszkolił ponad 400 000 osób, a swoim ogólnopolskim cyklem wykładów "Jak nie dać się zhackować?" i darmowymi poradnikami na YouTube znacząco wpłynął na poziom bezpieczeństwa Polaków. Piotr Konieczny jest założycielem Niebezpiecznik.pl, kilkudziesięcioosobowej firmy doradczej, która nie tylko konsultuje projekty pod kątem bezpieczeństwa IT, ale także prowadzi największy w Polsce serwis poświęcony tematyce szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa i prywatności. W ramach Niebezpiecznika, Piotr Konieczny zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów jak i programistów oraz zwykłych pracowników, którzy w ramach służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu. Uwielbia osoby, które czytają biografie prelegentów do końca.
Miejsce: Aula A
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020,
Oś Priorytetowa nr 3 "Cyfrowe kompetencje społeczeństwa" Działanie nr 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej"
Tytuł projektu: „Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI Tech)”
Porozumienie nr POPC.03.02.00-00-0001/20-00