Tajemnicze p-value czyli o metodach dokładnego wnioskowania nieparametrycznego w przypadku nietypowych rozkładów danych eksperymentalnych

Dnia 8 grudnia 2021 r. o godz. 17:30 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Pan prof. dr hab. Jerzy Moczko z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przedstawi wykład pt. Tajemnicze  p-value czyli o metodach dokładnego wnioskowania nieparametrycznego w przypadku nietypowych rozkładów danych eksperymentalnych.

Wykłady odbywają się w sali A1-33/34 na naszym Wydziale oraz online na platformie Zoom:
Link do spotkania