Spółka Poznańskie Innowacje

W dniu 31 marca Rektorzy trzech uczelni poznańskich prowadzących kształcenie w zakresie informatyki, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, podpisali umowę spółki Poznańskie Innowacje, której głównym celem jest prowadzenie działalności wspomagającej rozwój przedsiębiorczości, techniki, wynalazczości i innowacyjności w zakresie technologii informatycznych i komputerowych. Działalność spółki jest przede wszystkim adresowana do studentów i absolwentów kierunków informatycznych, którzy rozpoczynają działalność w branży IT. Planowane jest udzielenie tym osobom wsparcia zarówno materialnego jak i merytorycznego. Przewidywany jest tryb konkursowy selekcji wniosków kierowanych do spółki. Wsparcie otrzymają najciekawsze i najbardziej innowacyjne projekty, które mają szanse na sukces komercyjny.