Współpraca z firmą Franklin Templeton Investments Poland

Miło nam poinformować, że w dniu 3 kwietnia 2017 została podpisana umowa o współpracy między naszą Uczelnią a firmą Franklin Templeton Investments Poland. Franklin Templeton Investments Poland zatrudnia w Poznaniu około 800 osób między innymi na stanowiskach analitycznych w działach operacyjnych, finansowych, związanych z analizą danych i wielu innych. Już w tej chwili w firmie są działy, w których zatrudnienie znaleźli absolwenci UAM.
Współpraca pomoże między innymi dostosowywać prowadzone na Wydziale Matematyki i Informatyki kierunki studiów do oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego. W ramach współpracy zaplanowano cykl spotkań dla 30-40 osób dotyczących tzw. umiejętności miękkich, warsztaty specjalistyczne poświęcone funduszom inwestycyjnym oraz wizyty studyjne w poszczególnych działach w firmie.