ZARZĄDZANIE PROJEKTEM – warsztaty z metodyki SCRUM

Serdecznie zapraszamy studentów wszystkich kierunków na warsztaty z zarządzania projektami metodyką SCRUM, które odbędą się 6 maja na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Warsztaty przewidziane są zarówno dla początkujących, jak i tych co chcą sobie odświeżyć podstawy SCRUMa.

Wiedza nabyta w trakcie szkolenia może się przydać nie tylko w branży IT, ale także w organizacji codziennej pracy czy nauczaniu w szkole. Studenci zapoznają się ze specyfiką pracy w Scrumie, pojęciami, regułami oraz pułapkami niewłaściwego stosowania tej metody. Prowadzący z chęcią odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania dotyczące współpracy w zespole. Warsztaty odbędą się przy współpracy z Allegro.

Skupimy się na zagadnieniach:

• Jak rozpocząć pracę Scrumem
  • W jaki sposób współpracować tak, aby realizować cele biznesowe
  • Jak skrócić time-to-market produktu i regularnie dostarczać wartość użytkownikom
  • Jak monitorować wyniki i budować przewidywalność zespołu
  • Jak koncentrować się na rzeczach, które wnoszą faktyczną wartość dla użytkownika końcowego i unikać strat (ang. waste)
  • Co zrobić, żeby w możliwie najlepszy sposób korzystać z kompetencji wszystkich osób w zespole
  • Jak efektywnie planować sprinty i wydania
  • Jak unikać najczęstszych błędów, które wpływają negatywnie na efekty pracy zespołu

Zakres szkolenia:

1. Podstawy i wartości agile – o co w tym wszystkim chodzi?
  2. Scrum – porównanie z tradycyjnym modelem waterfall (ćwiczenie warsztatowe)
  3. Role i odpowiedzialności w Scrumie: Zespół Developerski, Product Owner, Scrum Master
  4. Narzędzia i artefakty stosowane w Scrumie – Product Backlog, Sprint Backlog, Impediments Backlog, Definition of Done (DoD)
  5. Zdarzenia w Scrumie – Sprint Planning Meeting, Daily Scrum, Sprint Review, Sprint Retrospective