Login

Nauczanie zdalne

Napływające zarządzenia i komunikaty odnośnie kształcenia zdalnego zostały zamieszczone na stronie Nauczanie zdalne. Znajdują się tam również linki do porad dotyczących korzystania z Panelu Dydaktycznego oraz MS Teams.

Zarządzenie Rektora dotyczące organizacji działalności dydaktycznej w okresie zagrożenia wirusem COVID-19

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem nr 433/2019/2020 Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 19 marca 2020 r. w sprawie wytycznych dotyczących organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w okresie zagrożenia zakażeniem wirusem COVID-19.

W załącznikach znajdują się informacje na temat Infrastruktury mogącej wspierać kształcenie zdalne oraz Rekomendacja Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość dotycząca prowadzenia zajęć zdalnych na naszym Uniwersytecie.

Informacje dotyczące kontaktu na Wydziale

W zaistniałej sytuacji kontakt z pracownikami Wydziału odbywa się drogą mailową lub telefoniczną. Telefonem dyżurnym do kontaktu z pracownikami BOSu i BOWu jest: 61 829 5302. 

UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku. 

Kierunek Nauczanie Matematyki i Informatyki z certyfikatem "Studia z Przyszłością" i Laurem Innowacji

Miło nam poinformować, że kierunkowi Nauczanie Matematyki i Informatyki prowadzonemu na naszym Wydziale został przyznany certyfikat akredytacyjny w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością”. Również jako jedyny kierunek na naszej uczelni otrzymał Laur Innowacji. 

Konkurs "Studia z Przyszłością" służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków/ programów studiów na polskich uczelniach.

Akredytowane kierunki studiów oceniane były m.in. pod względem: dostosowania do wyzwań rynku pracy, oryginalnych treści i efektów uczenia się oraz wykorzystania nowoczesnych metod dydaktycznych.

Horyzonty matematyki - konkurs odwołany

Konkurs Horyzonty matematyki został odwołany. 

W piątek, 13 marca na naszym Wydziale odbędzie się kolejna edycja konkursu Horyzonty matematyki dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Po zmaganiach konkursowych  uczniowie  wraz z nauczycielami wezmą udział w warsztatach origami, które przygotowują i poprowadzą nasi studenci. Ponadto, w trakcie konkursu dla przybyłych nauczycieli-opiekunów przeprowadzone zostaną warsztaty pt. "Nie mam talentu do matmy! Siła nastawień i przekonań w procesie uczenia się". Warsztaty dla nauczyciel poprowadzi dr Anna Basińska z Wydziału Anglistyki UAM.

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu oraz nasz Wydział. Spodziewamy się ok. 200 uczniów z 23 szkół.

Wyniki kolejnej edycji konkursów NCN

Z radością informujemy, że wśród laureatów kolejnej edycji ogłoszonych przez NCN konkursów MAESTRO, SONATA BIS i UWERTURA znalazł się pracownik naszego Wydziału. W kategorii SONATA BIS 9 zakwalifikowany do finansowania został projekt prof. UAM dra hab. Williama Mance’a zatytułowany „Metody teoriomnogościowe w dynamice i teorii liczb”.

Jednocześnie z radością witamy nową osobę wśród prowadzących badania na naszym Wydziale. Dr hab. Wojciech Dybalski wybrał naszą jednostkę na miejsce realizacji swojego projektu zatytułowanego „Oddziaływanie w kwantowej teorii pola”, zakwalifikowanego do finansowania również w kategorii SONATA BIS 9.

Serdecznie gratulujemy obu laureatom!

Kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym - ODWOŁANY

Uwaga! Wykład został odwołany.

W dniu 17 marca 2020 roku o godz. 17:30 w Sali A1-33/34 odbędzie się kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym. Cykl ten organizują Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Wydział Nauk Przyrodniczych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz nasz Wydział.

Wykład na temat: "Podejście kalibracyjne w badaniach społeczno-ekonomicznych", wygłosi dr Marcin Szymkowiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wykład prof. Dorothee D. Haroske pt. "Compact embeddings in smoothness spaces of Morrey type on bounded domains"

Zakład Analizy Matematycznej, Zakład Analizy Funkcjonalnej oraz Pracownia Teorii Operatorów serdecznie zapraszają na wykład prof. Dorothee D. Haroske (F. Schiller University, Jena) pt. "Compact embeddings in smoothness spaces of Morrey type on bounded domains". Wykład odbędzie się 3 marca (wtorek) o godzinie 10.30 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Przed wykładem, o godzinie 10.00, zapraszamy do Klubu Profesorskiego na spotkanie z Prelegentką.

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wykładu.

IV Memoriał Urszuli Marciniak

Już 28 marca na naszym Wydziale odbędzie się IV Memoriał Urszuli Marciniak, czyli otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w Memoriale Urszuli Marciniak odbywa się poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie: https://emi.wmi.amu.edu.pl/wydarzenie/memorial-urszuli-marciniak-2020/.

Rejestracja możliwa jest do 25 lutego 2020, po tym czasie odbywają się eliminacje szkolne (zgodnie z harmonogramem).

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28